NOVA POBJEDA NEXE-A U EHF EUROPSKOJ LIGI

Uzvratili Gorenju, ozlijedio se vratar Car, odlično ga zamijenio Kuzmanović
Objavljeno 1. prosinca, 2021.
Rukometaši NEXE-a upisali su četvrtu pobjedu u EHF Europskoj ligi. Pobjedom nad Gorenjem u Našicama u utorak navečer (31:23) uzvratili su slovenskom predstavniku za do sada jedini poraz u C skupini Europske lige. Gorenje je naime u Velenju slavilo 34:28 pa su "gromovi" čak i ostvarili bolju međusobnu gol-razliku. Što na kraju može biti ključno u skupini gdje, još uvijek, svih šest momčadi konkurira za prolazak u osminu finala. Odlično su "gromov" ušli u utakmicu pokazavši gostima da će vrlo teško dolaziti do pogodaka. Obrana je izgledala odlično, pravovremeno reagiravši na sve slovenske pokušaje. U toj obrani NEXE-a ipak se dogodila jedna promjena. Bivši igrač Gorenja Kavčič zauzeo je mjesto u sredini obrane. Prisiljen je na to bio Tamše s obzirom na nedostatak igrača, ali u obrani se nije događala propusnost. Štoviše, obrana je olakšala posao u prvom poluvremenu vrataru Morenu Caru, koji je nažalost, pred kraj prvog poluvremena, u 26. minuti ozlijedio koljeno te uz grimasu, uz pomoć fizioterapeuta, liječnika i momčadskih kolega, napustio teren. NEXE je tada imao prednost, a unatoč pet razlike na poluvremenu (14:9) postojala je mala skepsa kako će reagirati mladi Dominik Kuzmanović. Tako je vratarska pozicija NEXE-a trenutno ostala samo na 19-godišnjem vrataru. Naime, zbog puknuća kosti ispod oka Tamše neko vrijeme ne može računati na Mihaila Radovanovića, a sada se ozlijedio i Car. Skepsa je otklonjena vrlo brzo. Kuzmanović je djelovao vrlo sigurno, nanizao osam obrana te bio jedan od zaslužnijih za novi uspjeh NEXE-a. Ponovno ne smijemo zaboraviti napadački učinak Halila Jaganjca. Nakon svake pobjede NEXE-a, sljedeće logično pitanje je, a "a koliko je strpao" Jaganjac. Ovaj put devet pogodaka. Čak pet među prvih osam NEXE-a na utakmici. Kada se tako "otključa brava" onda se lakše odrađuje posao i do kraja susreta. Odlično mu se priključio i desno krilo Fahrudin Melić iskusni, bivši igrač Gorenja, postigao je osam pogodaka, a drugo krilo Marin Jelinić dodao je pet. Ponovno je svoj doprinos dala publika. NEXE-u sada slijedi gostovanje u Magdeburgu kod branitelja naslova i najkvalitetnije momčadi skupine. No, s prve pozicije i četiri pobjede i gostovanje u Njemačkoj činit će se puno lakše. K.Lacković
NEXE *31 (14)

Gorenje * 23 (9)

NAŠICE - ŠSD OŠ kralja Tomislava. Suci: Erdoan Vitaku i Arsim Vitaku (Kosovo).

NEXE: Kuzmanović (8+0), Vejin 1, Car (7+0),Greganić, Jelinić 5, Vida, Velkavrh 1, Severec 2, Godec, Moslavac, Tomić 2, Melić 8, Jaganjac 9, Kavčič 2, Markušić 1, Pribetić

GORENJE: Haseljić 6, Tajnik, Verboten, Velić 1, Starc, Miklavčič 1, Drobež, Sokolić 5, Šiško 2, Grmšek 1, Taletović, Slatinek Jovičić 2, Predović 2, Kavčič 3, Ravnikar

SEDMERCI: NEXE 6(5); Velenje 4(4); ISKLJUČENJA: NEXE 6 minute (Jelinić 2, 2, Pribetić 2), Gorenje 10 minuta (Drobež 2, Šiško 2+2, Predović 2, trener Jovičić 2)