KUP HRVATSKE U SJEDEĆOJ ODBOJCI

Zagreb u finalu svladao domaćina za 13. naslov
Objavljeno 29. studenog, 2021.
Treći put se za naslov pobjednika Kupa Hrvatske u sjedećoj odbojci igralo u Osijeku. Okupilo je 15. izdanje svih 12 klubova na dvodnevnom turniru u NŠD-u Gradski vrt, ali Šibenik je na kraju odustao od natjecanja zbog sumnje da se korona uvukla u njegove redove. Nakon što je prošle godine izgubio primat u Kupu, Zagreb je ponovno pokazao da je trenutno najbolji klub sjedeće odbojke u državi, osvojivši tako već 13. trofej, koji je dosad još završio samo u vitrinama slavonskog dvojca, HVIDR-a Osijek i brodske Marsonije. Brođani su u Gradskom vrtu imali status branitelja naslova, a u polufinalu ih je razvlastio kasniji pobjednik, koji je u odlučujućem dvoboju bio bolji i od domaćina. Sve utakmice, osim finalne, igrale su se na dva dobivena seta, a u odlučujućem okršaju Zagreb je bio bolji od domaćina sa 3:0 (19,17,15), koji tako nije uspio reprizirati 2008. godinu kada je u svoje vitrine pospremio trofej Kupa. U uvodnom dijelu, u sklopu skupine C, HVIDR-a je igrala samo protiv Siska (2:0), a u polufinalu je istim rezultatom nadvisila pobjednika skupine A, Split. U njoj je igrao i nuštarski Zrinski, koji je sa 1:2 poražen od Splićana i Novske. Marsoniji nije bio ugrožen primat u skupini B gdje je sa po 2:0 svladala Hrabre i Zadar. U D skupini Zagreb je bio bolji od prvaka Knina ‘95 i Vukovara, koji je uspio svladati Kninjane u tri seta. Treće mjesto na kraju je pripalo Marsoniji, koja je svladala Split sa 2:0, Vukovarci su završili na petom, a Zrinski na 10. mjestu. N.B.