BSK OPET IZGUBIO KOD KUĆE

Bivši prvoligaš "protutnjao" Bijelim Brdom
Objavljeno 22. studenog, 2021.
Gosti iz Zaprešića zasluženo su pobijedili Bjelobrđane koji su se predstavili u blijedom izdanju

Poslije trotjedne pauze nastavljeni su drugoligaški obračuni na umjetnom travnjaku u Bijelom Brdu, a nogometaši BSK-a opet su ostali bez ičega na svom terenu.

Bolji Zaprešićani zasluženo su odnijeli bodove s krajnjeg istoka Hrvatske. Ispitivanje snaga trajalo je do sedme minute, kada je Šimičić s 25 metara opalio pod gostujuću gredu, odakle je Lukić paradom izbio loptu u korner. Dvije minute kasnije slijeva su domaći kreirali novu opasnost za zaprešićka vrata tako da je Župan prebacio na suprotnu stranu do Žutića koji je vratio do Šimičića, a ovaj šutirao pokraj bližeg kuta. Na isteku iste minute gosti su najavili svoje preko Marasovica koji je s 15 metara ciljao u gornji lijevi kut, odakle je Đilas bravurozno izvadio loptu. Šest minuta potom ipak se zatresla bjelobrdska mreža akcijom slijeva, odakle je Leyton na drugoj vratnici, kroz dva crvena, pronašao Raka koji je vratio do Banoveca koji je iz blizine poentirao - 0:1. Nakon toga gosti su zagospodarili terenom te propustili s većom prednošću otići na odmor. U 23. minuti Marasovic je slijeva prizemno na prvoj vratnici pronašao Raka čiji je udarac završio pokraj suprotnog kuta. Tri minute potom Rak je počeo akciju zdesna na drugoj strani pogodivši glavu Banoveca koji je vratio Marasovicu čiji je udarac s 15 metara završio preko grede. Stopostotnu su prigodu gosti imali u 33. minuti, Pejić je presjekao Mišićevo poprečno dodavanje i sjurio se prema Đilasu poslavši zatim loptu pokraj lijeve vratnice. Tamo je završio i pokušaj Marasovica u 38. minuti, s 22-23 metra, čime su bile završene bjelobrdske muke u prvom poluvremenu.

Dvostrukom izmjenom u nastavku domaći je trener nakratko stvorio pritisak koji je iznjedrio prigode u 52. i 55. minuti. Prvo je Ilić zdesna centrirao na glavu Ivana Mihaljevića koji je iz povoljne pozicije šutirao visoko preko vrata, slično kao potom Dobrijević, nakon što je iz lijevog kuta ubacio Mišić. U sljedećoj minuti susret je, praktički, bio riješen nakon što je domaći vratar ispucao s ruba 16-erca na 40-ak metara loptu koju je prihvatio Marasovic i lobom svladao Đilasa - 0:2. Jalovi su potom bili pokušaji Bjelobrđana za popraviti štetu koja je povećana u 79. minuti kada su gosti složili kontru po desnoj strani odakle je Pejić vratio do natrčalog Marasovica koji je, s 12-13 metara, naciljao lijevi donji kut i zapečatio sudbinu domaćih - 0:3.

Dražen Lekšan

Standings provided by SofaScore LiveScore
BSK       0

INTER Z.       3 (1)

BIJELO BRDO - Stadion BSK-a. Vrijeme sunčano. Teren s umjetnom travom. Gledatelja: 300. Sudac: Darko Jurčević (Cetingrad) 6,5. Strijelci: 0:1 Banovec (15), 0:2 Marasovic (56), 0:3 Marasovic (79). Žuti kartoni: Periša, I. Mihaljević, Gbane (BSK), Nekić i M. Uzelac (Inter Zaprešić). Crvenih kartona nije bilo.

BSK: Đilas 6, Žutić 5 (od 46. Bolano 5,5), Dobrijević 6, Gačić 5,5, Župan 6, Mišić 6,5 (od 66. Lozić 5), Bošnjaković 5 (od 46. I. Mihaljević 5,5), Čikvar 6,5 (od 75. Nešić -), Ilić 6, Kraljević 6, Šimičić 6.

INTER ZAPREŠIĆ: Lukić 7, L. Uzelac 6,5 (od 80. Magdić -), Jelenić 7, Nekić 7, Leyton 7,5 (od 88. Dumančić -), M. Uzelac 7, Barišić 7, Pejić 7 (od 90. Soldo -), Marasovic 8,5, Banovec 7 (od 88. Miljanić -), Rak 8 (od 90. Zorica -).

IGRAČ UTAKMICE: SACHA BORIS ROGER MARASOVIC (INTER ZAPREŠIĆ)

REZULTATI 13. KOLA
Varaždin - Sesvete 2:1, Opatija - Dugopolje 0:2, Rudeš (Zagreb) - Jarun (Zagreb) 3:0, Croatia (Zmijavci) - Dubrava Tim kabel (Zagreb) 0:1, Kustošija (Zagreb) - Osijek II 0:0, Dinamo II (Zagreb) - Cibalia (Vinkovci) 1:0, BSK (Bijelo Brdo) - Inter Zaprešić 0:3 i Solin - Orijent 1919 (Rijeka) 0:1.

U 14. kolu, 26. i 27. studenoga, sastaju se: Dugopolje - Varaždin, Sesvete - Rudeš, Dubrava TK - Opatija, Osijek II - Jarun, Inter Zaprešić - Dinamo II, Cibalia - Solin, Orijent 1919 - Croatia i Kustošija - BSK.