POBJEDA RUKOMETAŠICA OSIJEKA U 7. KOLU PRVE HRL

Osječanke nakon drame do bodova u posljednjim sekundama
Objavljeno 23. listopada, 2021.
Rukometašice Osijeka nakon velike su drame stigle do četvrte ovosezonske pobjede svladavši Sesvete s 31:30. Bodove su Osječanke iščupale u posljednjim sekundama, zabivši pobjednički pogodak devet sekundi prije kraja susreta. Bio je to pravi epilog neizvjesne i napete utakmice u kojoj se nijedna ekipa nije uspjela značajnije odvojiti. Najveća je bila prednost gošći koje su u 29. minuti povele 18:15, a sve ostalo vrijeme rezultat je varirao do najviše dva gola viška za jednu ekipu. Osječanke su u 52. imale 28:26, no gošće su se još jednom vratile te se u posljednjih 90 sekundi ušlo s 30:30 i igračicom više za domaću ekipu. Sesvećanke su najprije izgubile loptu, potom je Zetović obranila udarac s krila Frančić pa su gošće 20 sekundi prije kraja imale napad za pobjedu. No, Osječanke su zaigrale presing, ukrale loptu pa je Frančić devet sekundi prije kraja zabila u praznu mrežu, Sesvećankama je ostao samo devetarac s istekom vremena nakon kojeg su domaće igračice mogle početi slaviti. G. Roguljić
Osijek 31 (16)

Sesvete 30 (18)

OSIJEK - Dvorana Zrinjevac. Gledatelja: 100. Suci: Nives Parađina (Marina) i Stefano Rajković (Split).

OSIJEK: Borac (13+0), Strusa, Pajić, Malovan, Lacković 9 (4), Jerčinović 2, Horvat 1, Josipović 3, Jeršek, Pratljačić, Humel 8, Zeba 2, Frančić 5, Gardaš, Pehar 1.

SESVETE: Mamić, Lujić 1, Tupek 7 (3), Bešen 2, Grlić, Janković Miloš, Marić, Krezo 7, Brkić 2, Gavrilović, Gunjević 2, Zetović (2+0), Hunjadi, Ćoraš, Jurina 9, Beličev (8+0).

SEDMERCI: Osijek 4 (4), Sesvete 3 (3); ISKLJUČENJA: Osijek 8 minuta (Jeršek 2+2+2, Humel 2), Sesvete 10 minuta (Lujić 2+2+2, Tupek 2, Bešen 2)