ŠKOLA NOGOMETA NK OSIJEK

Kadeti i pioniri ruše sve redom
Objavljeno 20. listopada, 2021.
Kadeti i pioniri NK Osijek vrlo uspješno odrađuju svoje zadaće u Prvoj hrvatskoj nogometnoj ligi. Ovoga vikenda ugostili su vršnjake iz Čakovca te zabilježili dvije vrlo uvjerljive pobjede. Obje te selekcije bijelo-plavih još ne znaju za poraz u svojim natjecanjima. Pioniri i kadeti svoje utakmice igraju na igralištu Grafičara u Podgrađu, a tamo su "isprašili" Međimurje. Pioniri su svog suparnika poslali kući s četiri pogotka u mreži (4:0), a pogotke su postigli Kolarik u 10., Šainović u 16., Barić u 30. te Majdenić u 63. minuti. Osječani su na ljestvici i dalje vodeći s 28 osvojenih bodova, tri više od drugoplasiranog Dinama koji ima utakmicu manje, a treći je Hajduk s istim zaostatkom za osječkom momčadi. Još efikasniji bili su kadeti koji su Međimurju opalili čistu "petardu" (5:0). Strijelci su bili Damjanović u 5., Mažar u 31., Barišić u 33., Vrbanac u 44., te Prekodravac u 49. minuti. Kadetska momčad je na drugom mjestu s 26 bodova te imaju bod manje od vodećeg Dinama koji ima i susret manje. Trećeplasirani Hajduk ima 20 bodova. Juniorska momčad, pak, nije ni izbliza tako uspješna, jer nakon sedam odigranih susreta još ne zna za pobjedu, pa se nalazi pri samom dnu tablice. U ovom kolu juniori su doživjeli visok poraz (4:0) na gostovanju kod pulske Istre 1961. Osječani su trenutačno pretposljednji s tri boda, ali imaju i dva susreta manje. Treba reći i to kako taj uzrast pati zbog toga što su njegovi najbolji igrači angažirani u drugoj momčadi bijelo-plavih koja igra na drugoligaškoj sceni. D.Keler