EUROPSKI SENIORSKI DŽUDO KUP

Sara Matijević peta u Dubrovniku
Objavljeno 19. listopada, 2021.
Dubrovnik je bio domaćin Europskog seniorskog džudo kupa na kojem je nastupilo čak 267 natjecatelja iz 26 zemalja. Dio hrvatske reprezentacije bila je i džudašica JK Osijek Sara Matijević, koja se borila u kategoriji do 48 kg te na kraju zauzela pet mjesto. Osječanka je u prvom kolu bila slobodna, potom je u četvrtfinalnoj borbi svladala predstavnicu Hong Konga Wong Ka Lee. Nakon te dobre predstave Sara je naišla na nepremostivu prepreku. U polufinalu je izgubila od Poljakinje Natalie Stoklose, a zatim u borbi za treće mjesto i od njene sunarodnjakinje Pauline Szlachte. Na žalost, Sara nije bila loša, ali Poljakinje su bile bolje i zaustavile Osječanku na putu do medalje. Tako je Sara ovim rezultatom na Europskoj rang ljestvici za ovu godinu u kategoriji do 48 kilograma završila na petom mjestu. G.R.