DRUGI PORAZ BROKERA U ABA 2 LIGI

Sve bilo jasno već nakon devet minuta
Objavljeno 15. listopada, 2021.
Prvu rundu ABA 2 lige košarkaši s Drave okončali su s dva poraza. Nakon što su na premijeri izgubili od Sparsa (74:82), Vrijednosnice Osijek u drugom su nastupu ostavili nešto lošiji dojam te su na kraju završili i u većem minusu. Lovćen 1947 nije imao sluha za umor Brokera, koji je i očekivan. Naime, samo 20 sati prije ovog ogleda igrači Marka Mandića odradili domaći ispit u Gradskom vrtu protiv Furnira, nakon kojeg su autobusom krenuli za Zlatibor, gdje očito nisu mogli pružiti svoj maksimum. Od Osječana izostala je prije svega ozbiljnija defenzivna reakcija, pa je tako već u prvoj četvrtini bilo jasno u kojem će smjeru ići utakmica. Raspucani Cetinjani rešetali su suparnički koš sa svih strana, a najraspoloženiji je bio Šveđanin Clarance, koji je prošle zime imao i epizodu u osječkom dresu, koja nije potrajala zbog problema s ozljedama. Do devete minute Lovćen je pogodio šest trica iz deset pokušaja, pa je zaostatak "Brokera" iznosio pomalo nestvarnih 9:28. Dojam i stanje na semaforu potom popravlja nakratko raspoloženi Grušanović (prošle sezone igrao za Lovćen), koji je najzaslužniji za seriju 11:0. No, nije se VROS vratio u utakmicu, kako se bližio odmor, tako je koncentracija sve viša padala. Na isteku 20 minuti bilo je 37:58. Nije se u nastavku dogodio potpuni potop jedinog hrvatskog predstavnika u ovoj konkurenciji. Crnogorce šut više nije služio kao u prvih 20 minuta (promašili devet trica zaredom), pa su Osječani prepolovili zaostatak, a u 33. minuti bilo je 64:75. Promašena trica, pa izgubljena lopta (na kraju ih je bilo čak 22) odnijeli su zadnju nadu da bi završnica možda neočekivano mogla postati zanimljivija i neizvjesnija. Lovćen je tako upisao drugu pobjedu, a Osječani poraz, u kojem je najbolji dojam ostavio Topolović s 19 poena i 12 skokova, Clarence je kod pobjednika prednjačio s 27 poena i pet skokova. Sljedeći turnir je za nešto više od tri tjedna u Gradskom vrtu. N.B.
VRIJ.OSIJEK*76

LOVĆEN 1947*94

ZLATIBOR - Dvorana TRK-a. Gledatelja: 20. Suci: Arsenijević, Davidov i Misson.

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Makoi 14 (0-1), Lisica 9 (1-5), Filipović, Grušanović 15 (3-5), Tomljenović, Tokić 2, Špehar, Porobić 7, Kuany 8 (3-4), Bošnjak 2, Topolović 19 (5-5).

LOVĆEN 1947: Washington 16 (6-6), Jovanović, Bogdanović, Kusovac 13 (4-4), Novović 6 (2-4), Mugoša 18 (3-5), Vlahović 3, Bojanić 3 (1-3), Parača, Clarence 27 (6-7), Banović, Perović 8 (2-3).

REZULTAT PO ČETVRTINAMA; 16:28, 21:30, 21:13, 18:23