OČEKIVANI PORAZ RUKOMETAŠICA OSIJEKA U 5. KOLU PRVE HRL

Osječanke bez pravog otpora u prvom poluvremenu
Objavljeno 13. listopada, 2021.

Rukometašice Podravke Vegete očekivano su bez problema odnijele bodove iz Zrinjevca svladavši Osijek s 19 pogodaka razlike (43:24). Bio je to pravi pucački trening Koprivničanki u prvom poluvremenu u kojem su domaće igračice nizom tehničkih pogrešaka (čak 14) omogućavale gošćama brojne lagane pogotke iz kontranapada. Ostale su Osječanke bez pogotka punih deset minuta tijekom kojih je Podravka Vegeta napravila seriju 8-0 za 12:1 u 14. minuti. Raspoložena je bila i Dumanska (12 obrana u prvih 30 minuta) na vratima gošći, koje su na odmor otišle s velikih 17 pogodaka viška (24:7).

Nastavak je ipak donio bolji otpor domaće ekipe, koja je više profitirala od brojnih igračkih izmjena na obje strane. Imale su aktualne prvakinje i najvećih "plus 20" (34:14) u 47. minuti, no Osječanke su do kraja utakmice odigrale ravnopravno pa razlika više nije rasla. Za domaću će ekipu puno važnije biti gostovanje u Zagrebu ove subote kada će protiv Trešnjevke tražiti treću prvenstvenu pobjedu. G.R.

Osijek*24 (7)

Podravka V.*43 (24)

OSIJEK - Dvorana Zrinjevac. Gledatelja: 100. Suci: Matija Cingesar i Matej Pavlović (oba Varaždin).

OSIJEK: Borac (6+0), Pajić, Malovan 1 (1), Lacković 2 (2), Jerčinović 4, Vuković 3 (1), Horvat 3, Josipović 1, Jeršek 2, Zagorščak 1, Pratljačić (5+0), Humel 3, Zeba 1, Ledenčan, Frančić 3, Pehar.

PODRAVKA VEGETA: Tucaković (4+0), Turk 8, Karlovčan 3, Popović 3, Milošević 2, Milosavljević 7 (1), Mugoša 4, Franušić 8, Buljan, Šenvald 3, Dumanska (14+2), Ilina 1, Milić, Stelmah 1, Bazaliu 3.

SEDMERCI: Osijek 6 (4), Podravka Vegeta 2 (1); ISKLJUČENJA: Osijek 2 minute (Zeba 2), Podravka Vegeta 10 minuta (Popović 2, Milošević 2, Buljan 2, Ilina 2, Milić 2).