KARATE CROATIA CUP

Kata tim Essekera ide na Balkansko prvenstvo
Objavljeno 14. listopada, 2021.
U Rijeci je nakon jednogodišnje stanke zbog pandemije koronavirusa održano karate natjecanje Croatia Open. Tijekom tri dana nastupilo je čak 1700 natjecatelja iz 21 države. Karate klub Esseker nastupio je sa šest svojih natjecatelja, a najviše vrijedi istaknuti rezultat koji je ostvario Essekerov kata tim. Tim u kojemu su bili Patrik Kokić, Ivor Premec i Mihael Ećimović osvojio je prvo mjesto i izborio nastup na seniorskom Balkanskom prvenstvu, koje će se sljedećeg vikenda održati u Poreču. Essekerski trio na tom će natjecanju nastupiti u sklopu reprezentacije Hrvatske. Odličan rezultat postigao je i Marino Đukić, koji je u borbama u kategoriji učenika do 56 kg došao do zlata pobijedivši u finalnoj borbi predstavnika Slovenije. U katama pojedinačno u konkurenciji učenica najbolja je bila Paula Šviglin. Još su nastupili Petar Gudelj, koji je u borbama za juniore izgubio u drugom kolu od predstavnika Italije, koji je u sljedećoj rundi izgubio svoj meč te je Petar ostao bez mogućnosti repasaža. U katama su nastupili Maja Skrenković i Erik Šoper u konkurenciji mlađih seniorki i juniora, ali nisu uspjeli doći do borbi za medalje. K.L.