PORAZ SPAČVE U POREČU

Vinkovčani izgubili bod pogotkom dvije sekunde prije kraja
Objavljeno 10. listopada, 2021.
Rukometaši Spačve-Vinkovci doživjeli su četvrti poraz u Ligi A Paket24 Premijer lige. Još jednom su ispustili bod(ove) u samoj završnici susreta. Domaći Poreč u posljednjim je sekundama došao do prve pobjede u prvenstvu (29:28). Gosti su bolje izgledali veći dio prvog poluvremena. I vodili su. Od startnih 0:3, do 8:9 prošlo je 17 minuta. Tada je Poreč stigao do drugog izjednačenja, a ubrzo i vodstva. Na poluvremenu je bilo 18:16 za domaćina. U drugom dijelu je ponovno bilo velike borbe. Gosti su malo po malo stizali prednost Poreča, koja je u jednom trenutku iznosila i pet razlike. Dvije minute prije kraja došli su Vinkovčani do izjednačenja (27:27). Onda je Matija Rađaković kao najbolji strijelac domaćina (osam pogodaka) zabio iz sedmerca. Uzvratio je potom najefikasniji u redovima Vinkovčana Marko Vignjević (11 pogodaka), Domaćin je krenuo u posljednji napad koji je trajao 19 sekundi nakon time-outa. Tomislav Bošnjak je dvije sekunde prije kraja uputio udarac i pogodio za prve bodove Porečana ove sezone. S druge strane velika tuga u redovima vinkovačkog Premijer ligaša. Zaslužili su barem bod. K.L,/HRS
POREČ  29 (18)

SPAČVA VINKOVCI  28 (16)

POREČ - Dvorana SC Veli Jože. Suci: Siniša Bosak i Željko Herceg (Varaždin).

POREČ: Krbavčić (6+0), Vladić (1+0), Muranović, Thoss 2, Krajcar, Vučić 4, Petrov, Boka, Malinarich, Rađaković 8(4), Čipraka, Piovanić, Moslavac, Ikanović 5, Bošnjak 6(1) i Ljubić 4.

SPAČVA VINKOVCI: Ćirović (1+0), Pašagić (6+0), Romić, Maroš 1, B. Mažurana, Čičak, Božičević 3, Ma. Vignjević 11 (4), F. Mažurana 6, B. Peštić, Kuže 2, Bolanča 3, Božić 1, N. Peštić 1.

SEDMERCI: Poreč 5(5), Spačva Vinkovci 4(4); ISKLJUČENJA: Poreč 8 minuta (Rađaković 2+2, Bošnjak 2, Ljubić 2), Spačva-Vinkovci 12 minuta (Božičević 2, F. Mažurana 2, Kuže 2, Bolanća 2. Božić 2+2)