HNL:

Dinamo i Osijek opravdali status favorita
Objavljeno 25. rujna, 2021.

ZAGREB - U obje subotnje utakmice 10. kola Prve HNL gostujući su sastavi opravdali status favorita, Dinamo je u Koprivnici svladao Slaven Belupo sa 4-1 (2-0), a Osijek na Šubićevcu Šibenik sa 2-0 (1-0).

Strijelci za Dinamo u Koprivnici bili su Deni Jurić (23), Mislav Oršić (43), Bruno Petković (50) i Duje Čop (76), da bi poraz domaćih ublažio Alen Grgić (80).
Aktualni prvak dominirao je čitavim tijekom susreta u Koprivnici te svoju igru okrunio s četiri pogotka i tako uzvratio Slavenu na šokantnom 0-2 porazu u Maksimiru na startu sezone. Pitanje pobjednika bilo je odlučeno već nakon prvih 45 minuta nakon kojih je Dinamo imao vofdstvo od 2-0. Kod prvog pogotka u 23. minuti Mišić je lijepom okomitom loptom pronašao Baturinu koji je utrčao u domaći kazneni prostor i zatim povratnom loptom pronašao Jurića kojemu nije bilo teško s pet metara zatresti mrežu. Najljepši trenutak susreta dogodio se u 43. minuti kada su Oršić i Petković odigrali dupli pas, a zatim si je Oršić vrškom kopačke podignuo loptu i volejom iz okreta sa 15 metara pogodio za 2-0.
Već u petoj minuti nastavka Dinamo je postigao i treći pogodak, Ivanušec je prošao kroz sredinu terena, u pravo vrijeme gurnuo loptu za Petkovića koji je rutinski postigao svoj prvi gol u prvenstvu ove sezone. U strijelce se u 76. minuti upisao i Čop, njemu je loptu na 16 metara dostavio Gojak, a napadač zagrebačkog sastava se lijepim "lažnjakom" oslobodio čuvara prije no što je preciznim udarcem pogodio donji desni kut domaćeg gola. Lijepa je bila i akcija za jedini pogodak domaćih, Zapata je okomitom loptom proigrao Grgića koji je s ruba kaznenog prostora bio precizan.
Osijek je do pobjede na Šubićevcu stigao golovima Ivana Fiolića (18) i Mihaela Žapera (82).
Osječani su poveli spektakularnim pogotkom Fiolića u 18. minuti. Veznjak gostiju prsima je presjekao neoprezno paralelno proigravanje domaćih obrambenih igrača, a onda je ne čekajući da lopta odskoči s otprilike 25 metara iz voleja pogodio sam gornji lijevi kut nemoćnog Rogića. Pobjedu je Osijek osigurao u 82. minuti kada su na rubu kaznenog prostora domaćih lijepo kombinirali Pilj i Žaper, a potonji je zatim prevario i svog čuvara te s pet metara zatresao mrežu. Linijski je sudac po završetku akcije označio zaleđe, ali provjera putem VAR-a ga je demantirala te je pogodak priznat.
Ovom pobjedom Osijek je preskočio Dinamo na vrhu ljestvice, sada ima 20 bodova, jedan više, ali i dvije utakmice više od Zagrepčana. Šibenik je ostao sedmi sa 10 bodova, dok je Slave Belupo pretposljednji deveti sa šest bodova, jednim više od posljednjeg Hrvatskog dragovoljca.(Hina)