DRUGA HNL

Osječani se nisu najbolje snašli u Bijelom Brdu
Objavljeno 20. rujna, 2021.

Zmijavčani su iz Bijelog Brda, gdje je Osijek II u nedjelju bio domaćin susreta 6. kola Druge HNL, bodove odnijeli zahvaljujući znatno aktivnijoj igri u posljednjoj četvrtini susreta kada su mlade bijelo-plave potisnuli na njihovu polovinu terena te taj pritisak kapitalizirali. I pobjednički pogodak postigavši iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca koji je ponovno realizirao Mrkonjić, postajući tako ključni igrač nakon što se činilo da će biti tragičar jer uoči kraja utakmice nije realizirao dvije stopostotne prigode pri rezultatu 1:1.

Gosti iz Imotskog još su u ispitivanju snaga došli u vodstvo nakon nepunih deset minuta igre probivši desni bok odakle je lopta došla na suprotnu stranu do Mikulića, koji je snažno šutirao, a na putu prema vratima Stranupt je rukom zaustavio loptu, a kako je to bilo u 16-ercu, zagrebački je sudac pokazao na bijelu točku. Siguran je potom bio Mrkonjić prizemnim udarcem pogodivši desni kut nakon što je vratar Krijan otišao na suprotnu stranu - 0:1. Dvije minute kasnije gosti su zamalo udvostručili prednost, ovaj put zahvaljujući ubacivanju Gudelja slijeva na 16 metara gdje je natrčao Bašić-Šiško poluvisoko šutirajući u lijevi kut odakle je Krijan paradom izbio loptu u korner. Osječani su u 21. minuti prvi put ozrganiziranije prešli na protivnički dio terena i odmah za to bili nagrađeni. U prodoru po lijevoj strani nepropisno je bio zaustavljen Cvijanović, ali je sudac poštovao prednost jer je u nastavku obećavajuće akcije lopta došla do Bukvića koji ju je po (umjetnoj) travi ubacio u srce 16-erca gdje je natrčao Mikolčić i snažnim udarcem pogodio lijevi gornji kut - 1:1.

Nezadovoljan tijekom susreta, trener Croatije na odmoru je načinio dvije izmjene, ali nije dugo došao do željene prevage na terenu. Počela je od 63. minute kada su Mrkonjić i M. Šabić probili desni bok, a potonji potom vratio do Mrkonjića čiji je udarac s desetak metara netko od bijelo-plavih izbio s gol-crte. Mrkonjić je, međutim, u 77. i 81. minuti mogao poentirati, ali mu je prvo vratar Krijan nogom obranio udarac kada su se našli "oči u oči", a zatim je krasno dubinsko dodavanje M. Šabića s 13 metara prebacio preko vrata. U 83. minuti gosti su, ipak, došli do pogotka kada je pred svojim vratima Cvijanović nespretno srušio A. Šutu st., a dosuđeni kazneni udarac Mrkonjić pretvorio u pogodak poslavši Krijana u desni, a loptu u donji lijevi kut za konačnih 1:2.

Dražen Lekšan

Standings provided by SofaScore LiveScore
OSIJEK II*1 (1)

CROATIA*2 (1)

BIJELO BRDO - Stadion BSK-a. Vrijeme: poluoblačno. Teren s umjetnom travom. Gledatelja: 150. Sudac: Ante Čulina (Zagreb) 7. Strijelci: 0:1 Mrkonjić (10.-11m), 1:1 Mikolčić (21), 1:2 Mrkonjić (83.-11m). Žuti kartoni: Stranput i Cvijanović (oba Osijek II). Crvenih kartona nije bilo.

OSIJEK II: Krijan 7, Jozić 6 (od 85. Burčul -), Barišić 7, Bakula 6,5, Cvijanović 7, Stranput 6, Hanuljak 6,5 (od 85. Pudić -), Omerović 7 (od 56. Kuprešak 6), Mikolčić 7 (od 66. Polić 6), Bukvić 6,5 (od 66. Baković 6), Branšteter 6.

CROATIA: Tomić 7, Todorić 7, M. Šuto 6 (od 61. Šalinović 6), Dujmović 7, Mikulić 6 (od 46. Jović 6), Dadić 7, M. Šabić 7, Mrkonjić 7,5, Bašić-Šiško 6 (od 61. Marques 6), A. Ćapin ml. 6 (od 46. A. Šuto st. 6,5), Gudelj 7 (od 87. A. Ćapin st. -).

IGRAČ UTAKMICE: TOMISLAV MRKONJIĆ (CROATIA).

REZULTATI 6. KOLA DRUGE HNL
Rudeš (Zagreb) - BSK (Bijelo Brdo) 3:1, Dugopolje - Cibalia (Vinkovci) 2:1, Dubrava Tim kabel (Zagreb) - Orijent 1919 (Rijeka) 3:1, Sesvete - Inter Zaprešić 1:2, Osijek II - Croatia (Zmijavci) 1:2, Varaždin - Dinamo II (Zagreb) 1:1, Opatija - Solin 1:1 i Jarun (Zagreb) - Kustošija (Zagreb) 1:1.