RK NEXE

Upisana nova laka pobjeda
Objavljeno 20. rujna, 2021.
Rukometaši NEXE-a upisali su novu uvjerljivu pobjedu. U 2. kolu Paket24 Premijer hrvatske lige svladali su u Našicama riječki Zamet 37:26. Očekivano, jer ako NEXE ozbiljno shvati svaku utakmicu u svojoj Ligi B onda će i svi rezultati biti slični. Već u desetoj minuti domaćin je imao pet pogodaka prednosti. Do kraja prvog poluvremena iskontrolirali su utakmicu, pa se na odmor odlazi s rezultatom 17:11 za NEXE. U nastavku "gromovi" dižu ritam, a Branko Tamše koristi sve igrače koje je imao na dispoziciji. Predstavio se i brončani kadet vratar Dominik Kuzmanović, a prvi pogodak u dresu NEXE-a postigao je i novopridošli Andraž Velkavrh. Njih dvojici to su bile prve službene utakmice za NEXE. Luka Moslavac postigao je sedam, Gianfranco Pribetić šest, a Predrag Vejin pet pogodaka. U momčadi Zameta Antonio Tomaš postigao je čak 11 pogodaka. Nako Zameta, NEXE-u slijedi, najvažnija utakmica sezone. U utorak u Danskoj igraju prvi susret drugog pretkola Europske lige protiv Bjerringbro Silkeborga. K.L.
NEXE *37 (17)

Zamet *26 (11)

NAŠICE - Dvorana OŠ Kralja Tomislava. Gledatelja: 500. Suci: Nikola Knežević i Dalibor Tunuković (Vrpolje)

NEXE: Kuzmanović (5+1), Mileta 1, Vejin 5, Car (5+0), Greganić 3, Vida, Manci Mičević 3, Blažević, Velkavrh 1, Severec 5, Godec 3, Moslavac 7, Tomić, Jaganjac 2, Kavčič 1 i Pribetić 6

ZAMET: Vučko, Grbac, Ljevar 1, Njegovan 1, Milih, Islamović 1, Sorić (4+1), Tomaš 11, Smokrović, Viskić, Mrakovčić 5, Devčić 4, Pikec 1, Kvastek 2 i Perkov.

SEDMERCI: NEXE 3(2); Zamet 7(5); ISKLJUČENJA: NEXE: 8 minuta (Severec 2+2 Blažević 2, Greganić 2); Zamet: 8 minuta (Vučko 2, Njegovan 2, Pikec 2, Kvastek 2)