RUKOMETAŠI OSIJEKA KRENULI POBJEDOM

Zaigrao i predsjednik Tomas
Objavljeno 18. rujna, 2021.
Rukometaši Osijeka ostvarili su pobjedu na startu Prve HRL "sjever". U dvorani Zrinjevac gostovala je momčad Maksimir Pastele. Osječani su slavili 30:28 te tako s dva boda otvorili prvenstvo. Domaći su cijelo vrijeme susreta držali prednost, ali nikako nisu uspjeli prelomiti susret pa je pobjednik odlučen u završnici. Treba reći kako je u osječkoj momčadi zaigrao i Krešo Tomas, inače predsjednik Kluba. Nije to bio samo nastup, nego je itekako dao doprinos svojoj momčadi, posebice u obrani gdje je na djelu prikazao mlađim suigračima i svojim "izravnim proizvođačima" što znači pravi pristup. U napadu robusni je pivot zabio dva pogotka. Treba svakako istaknuti doprinos još jednog iskusnog igrača Osijeka, Marina Jurića, koji je čak i dvije godine stariji od predsjednika Tomasa. Naime, 39-godišnji je Jurić postigao pet pogodaka. U napadu su se najviše kod domaćih istakli Fran Čurić, desni vanjski pristigao iz Slatine koji je postigao osam pogodaka te Matej Zrno sa šest pogodaka. Najbolji kod gostiju, ujedno i najbolji strijelac susreta, bio je David Kocen s 11 pogodaka. K.L.
OSIJEK *30 (16)

MAKSIMIR PASTELA *28 (15)

OSIJEK - Dvorana Zrinjevac. Gledatelja: 100. Suci: Robert Magić (Varaždin) i Sandro Špiranec (Trnovec Bartolovečki).

OSIJEK: Vujović, Žganjer, Zrno 6 (3), Jurić 5, Čurić 8, Pavlović, Ninaj, Bošnjak, Vuković 1, Tomas 2, Mandić, Pleše, Lukac, M.Radović 6, Mudrovčić i Nedić 2.

MAKSIMIR PASTELA: Trninić, N. Jelovčić 3, Šehić 3, Pleše 1, Vrgoč 2, Kolić, Vidmar 1, Jelić, Draženović, Kocen 11 (5), Pleš 3, J. Jelovčić 2 i Tomšić 2.

SEDMERCI: Osijek 4(3), Maksimir Pastela 6(5); ISKLJUČENJA: Osijek 10 minuta (Zrno 2+2, Jurić 2, Lukac 2, Radović 2), Maksimir Pastela 16 minuta (Trninić 2, N. Jelovčić 2+2, Šehić 2, Pleš 2+2, J. Jelovčić 2)