HT PREMIJER LIGA KOŠARKAŠA

Brokeri briljirali na otvaranju sezone
Objavljeno 18. rujna, 2021.

Kakvo otvaranje sezone u Gradskom vrtu! Briljantna partija domaćina koji su deklasirali goste iz Zadra. Stigla je u grad na Dravi Sonik Puntamika kao favorit, no, službeni početak bio je impresivan, posebno prvo pouvrijeme koje su Brokeri odradili za čistu peticu.

Zadrani su samo uvodnih pet minuta imali rezultat u svoju korist, ali nakon tih 8:9 krenula je osječka eksplozija. Brza serija 8:0 najavila je suparniku teške trenutke, na isteku prve dionice Osječani su bili u dvoznamenkastom plusu (28:18). Obilježio ju je Topolović sa 17 poena, a u nastavku su svoj dio posla odradili i njegovi suigrači. Bilo je užitak gledati prezentaciju momčadi Marka Mandića, Makoi, Lisica, Bošnjak i Porobić održali su pravu lekciju pa je do poluvremena bilo jasno da će se Zadrani kući vratiti s velikim minusom.

Sonik je u drugoj četvrtini upisao svega devet poena, stoga ne čudi da je na odmoru bilo 54:27, a naizgled bolji pristup gostiju u nastavku Osječani su brzo ukrotili i uoči zadnjih deset minuta bilo je nestvarnih 73.43 .Najveća prednost bila je nešto ranije 32 poena, a to najbolje oslikava neravnopravan odnos snaga na parketu. N. Benčina

VRIJEDNOSNICE OSIJEK – SONIK PUNTAMIKA 89:66 (28:18,  26:9, 19:16, 16:23)

OSIJEK – Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 100. Suci: Jovović, Tomić i Rogić.

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Makoi 20 (6-6), Lisica 14 (2-2), Filipović, Tomljenović, Tokić 2, Špehar 2, Porobić 11 (5-9), Bošnjak 17 (1-2), Topolović 23 (5-5), Jurić, Kurepa.

SONIK PUNTAMIKA: Jurič 12 (0-1) Jošić 2, P. Marić 12 (0-1), Palčić, Šarlija 10 (2-4), G. Marić 6,  Marčinković 13 (3-5), Zelanto, Keserović, Kolomoisky, Prskalo 2, Vučić 9 (2-4).

REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 28:18,  26:9, 19:16, 16:23