STOLNOTENISAČ GAĆINA ISPAO U 2. KOLU

Ostao na nuli, protiv Francuza propustio šest set-lopti za bolji otpor
Objavljeno 26. srpnja, 2021.
Druga prepreka bila je nepremostiva za hrvatskog stolnotenisača Andreja Gaćinu. Nakon što je na otvaranju pojedinačnog dijela bez problema svladao Kongoanca Kokoua Fannyja u četiri seta, isto toliko odigrao je i u svom sljedećem dvoboju. Nažalost, svi su otišli na stranu Francuza Emmanuela Lebessona, koji je za 38 minuta upisao pobjedu od 4:0 (11:6, 11:8, 12:10, 13:11). Nekadašnji europski prvak iz 2016. godine nije imao lagan posao, bez obzira na to što naš stolnotenisač nije uzeo ni počasni set. A mogao je unijeti još više neizvjesnosti u dvoboj, da je iskoristio čak šest set-lopti u dva posljednja seta. Tko zna što bi bilo da je dvoboj nakon četiri odigrana seta bio rezultatski poravnan. Gaćina je u trećem setu vodio 10:7, a u četvrtom 10:8, ali Francuz je ipak bio čvršćih živaca i tako prošao u sljedeću rundu. Ostali smo tako na jednom predstavniku u pojedinačnom dijelu turnira. Tomislav Pucar će danas u 2. kolu igrati protiv iskusnog Slovenca Bojana Tokiča. N.B.