COPA AMERICA

Argentina i Čile su u četvrtfinalu
Objavljeno 22. lipnja, 2021.
Argentina i Čile osigurali su nastup u četvrtfinalu Copa Americe, koje se održava u Brazili. Nogometaši Argentine pobijedili su Paragvaj sa 1:0 u 3. kolu skupine A u Braziliji, a Lionelu Messiju to je bila 147. utakmica za "gaučose", čime je dostigao Javiera Mascherana u broju nastupa u nacionalnom dresu. Čovjek odluke u Braziliji bio je Alejandro Gomez, koji je zabio u 10. minuti na dodavanje Angela Di Marije. U drugom susretu u skupini A Urugvaj i Čile odigrali su neriješeno, 1:1. Čile je poveo golom Eduarda Vargasa u 26. minuti, a Urugvaj je izjednačio nakon autogola Artura Vidala u 66. minuti. U skupini A Argentina je prva sa sedam bodova, Čile je drugi sa pet, Paragvaj treći sa tri, Urugvaj ima jedan bod, a Bolivija je bez bodova.