SKUPINA A DVOBOJ U BAKUU IMAO OČEKIVAN ISHOD

Pobjeda Švicarcima još ne garantira ostanak
Objavljeno 21. lipnja, 2021.
Nakon što u dva prethodna ogleda nisu imale uspjeha, Švicarska i Turska tražile su prvu pobjedu, odnosno prve bodove, na Euru. U uvodnom jeku suparničke inicijative Seferović je umirio Turke preciznim udarcem s ruba 16-erca. U 26. minuti Švicarci su povećali vodstvo. Shaqiri je s 18 metara sjajno odapeo i pogodio rašlje nemoćnog Cakira. Isti igrač imao je sjajnu priliku 100 sekundi poslije, nakon sjajne akcije Shaqiri se od centra sjurio sam prema turskom vrataru, koji je desnom nogom spriječio da Švicarska riješi pitanje pobjednika. Nakon toga bilježimo još dvije turske prijetnje, u oba slučaja glavni akteri su Muldur i Sommer. Lijevi bočni turske repke prvo prijeti iz daljine, a u 43. minuti, nakon sjajne solo akcije i pretrčanih 60-ak metara, njegov pokušaj ponovo zaustavlja švicarska "jedinica". U nastavku Švicarska je imala posjed, inicijative u dvije-tri prilike za povećanje vodstva. Umjesto da utakmicu odvede u mirne vode, dopustila je da Kahveci sjajnim pogotkom u 62. minuti vrati neizvjesnost (skinuo paučinu u lijevom kutu nemoćnog Sommera). Ona je potrajala samo šest minuta, Shaqiri je svojim drugim pogotkom potvrdio pobjedu i treće mjesto, koje bi ih vrlo vjerojatno moglo odvesti u osminu finala. Turci nakon trećeg poraza zasluženo pakiraju kofere. N.B.
BAKU - Olimpijski stadion. Noćna utakmica. Teren: odlličan. Gledatelja: 20.000. Sudac: Slavko Vinčić (Sloveija) - 7. Strijelci: 1:0 Seferović (6.), 2:0 Shaqiri (26.), 2:1 Kahveci (62.), 3:1 Shaqiri (68.). Žuti kartoni: Calhanoglu, Celik, Soyuncu (Turska), Xhaka (Švicrska). Crvenih kartona nije bllo.

IGRAČ UTAKMICE: XHERDAN SHAQIRI (ŠVICARSKA)