JUNIORSKO PRVENSTVO BALKANA

Melani Bosić zlatna uštafeti, srebro i bronca Dominiku Škorjancu
Objavljeno 16. lipnja, 2021.
Atletičari Slavonija-Žita imali su vrlo uspješan nastup u dresu hrvatske reprezentacije na Prvenstvu Balkana za junior(k)e, koje su održalo u Istanbulu. Osječki su klub predstavljali Dominik Škorjanc, Melani Bosić i Luka Jakobović, koji su ukupno izborili tri odličja, normu za Svjetsko prvenstvo i državni rekord.Najsjajnijim se odličjem okitila Melani Bosić, koja je postala prvakinja Balkana u štafeti 4 x 100 m te zajedno s Mateom Čerinom, Danielom Jelić i Klarom Koščak s 46.49 sekundi postavila i novi hrvatski juniorski rekord. Dominik Škorjanc dva se puta penjao na pobjednički podij. U štafeti 4 x 400 m, koju su još činili Lukas Cik, Stjepan Jan Cik i Marko Orešković, osvojio je srebro s 3:12.48 minuta, a na 400 m prepone bio je brončani, 52.73. To vrijeme mu je osiguralo normu za Svjetsko juniorsko prvenstvo, koje će se u kolovozu održati u Keniji, a istovremeno mu je i novi osobni te klupski rekord. Škorjanc je još trčao na 400 m, gdje je bio šesti (49.06), kao i Bosić na 200 m (24.97), a Luka Jakobović bio je osmi na 200 m (22.29) i deseti na 100 m (10.87), s novim osobnim i klupskim rekordom.

Hrvatski su juniori u Istanbulu osvojili ukupno 11 medalja, od čega tri zlatne, sedam srebrnih i jednu brončanu. G.R.