SKUPINA D ČESI RASTUŽILI DOMAĆINE

Schick pogodio s centra
Objavljeno 14. lipnja, 2021.
Sjajan pogodak u 52. minuti prelomio je susret u Glasgowu u kojem je Češka startala na Euru pobjedom nad domaćinom Škotskom

Drugi susret skupine D između domaćina i reprezentacije Češke zasluženo je pripao potonjem, našem sljedećem suparniku, primarno zahvaljujući konkretnom Patriku Schicku, čiji će se drugi pogodak dugo pamtiti i vrtjeti!

Uvodno su Škoti imali veći posjed lopte, ali je na početku 16. minute prva opasnija situacija bila pred njihovim vratima. Lijevi je bok probio Jankto i povratnom na 14 metara pronašao Schicka, koji je ciljao bliži kut, kamo se bacio Marshall i spriječio pogodak. Dvije minute kasnije na sličan su način uzvratili domaćini nakon što je slijeva na prvu vratnicu prizemno ubacio Robertson, a natrčali Dykes loptu poslao pokraj bližeg kuta. Potom je uslijedila 14-minutna pauza da bi u 32. Škoti imali najbolju prigodu iniciranu zdesna, odakle je Dykes loptu izvukao na suprotnu stranu dodavši Robertosonu, čiji je udarac s 15 metara pod gredu Vaclik paradom obranio. Tri minute uoči isteka 45. Česi su došli do prednosti poslije ubacivanja iz lijevog kuta i odlaska lopte na drugu stranu, gdje je Darida dubinski proslijedio do Coufala, koji je centrirao u srce škotskog 16-erca, gdje je najviše skočio Schick i glavom pogodio lijevi donji kut - 0:1.

U prvim sekundama nastavka škotski je vratar zaustavljao neugodne udarce Schicka iz blizine i Daride sa 16 metara, nakon čega su suigrači načinili pritisak na suprotnoj strani. U 48. minuti udarac Hendryja sa 17 metara zaustavila je greda, a odmah zatim češki je vratar odličnom intervencijom spasio autogol, nakon što je Kalas nespretno zahvatio loptu, koja je lobom varala Vaclika. U jeku domaćih napada sijevnula je kontra u 52. minuti preko Schicka, koji je na centru vidio da je Marshall daleko izvan svojih vrata te ih je lobom pogodio - 0:2. Prelomivši tada susret u kojem Škote potom nije htjela i lopta, odnosno pogodak. Za što je bilo prigoda počevši u 61. minuti, kada je udarac Armstronga s 20-ak metara amortizirao blok "bijelih", tako da je lopta zamalo otišla iznad grede. Minutu kasnije iz blizine je šutirao Dykes, a Vaclik obranio slično kao i u 66. minuti, kada je češki vratar nogom zaustavio pokušaj istog škotskog napadača. U završnici su Česi mogli povećati prednost, ali je obećavajuće udarce Schicka (81.) s desetak metara i Krmenčika (90.) iz blizine Marshall obranio te zadržao domaći minus na dva.D.Lekšan

SKUPINA D
GLASGOW - Hampden Park. Vrijeme oblačno. Teren odličan. Gledatelja: 12.500. Sudac: Daniel Seibert (Njemačka) 7. Strijelac: 0:1 Schick (42), 0:2 Schick (52). Žutih i crvenih kartona nije bilo. IGRAČ UTAKMICE: PATRIK SCHICK (ČEŠKA) ŠKOTSKA 0 Marshall 6, Hanley 6, Cooper 6, Hendry 6 (od 67. McGregor 5,5), O‘Donell 6 (od 79. Forrest -), Armstrong 6 (od 67. Fraser 5,5), McGinn 6, McTominay 6,5, Robertson 7, Dykes 6,5 (od 79. Nisbet -), Christie 5,5 (od 46. Adams 6). ČEŠKA 2 (1) Vaclik 7,5, Coufal 7, Čelustka 6,5, Kalas 7, Bonl 6, Souček 6, Kral 6,5, Masopust 6 (od 72. Vydra -), Darida 7 (od 87. Ševčik -), Jankto 7 (od 72. Hložek -), Schick 8 (od 87. Krmenčik -).