ČETVRTFINALE KUPA HRVATSKE

Bez iznenađenja u Kutiji šibica, PPD Zagreb bolji od Vinkovčana
Objavljeno 9. svibnja, 2021.
Četvrtfinalom Kupa Hrvatske nastavljena su i natjecanja za rukometaše nakon više od mjesec i pol dana prisilne stanke. Privilegiju "otvaranja" završnice sezone imali su rukometaši Spačve-Vinkovci koji su u Kutiji šibica gostovali kod aktualnog prvaka i osvajača Kupa PPD Zagreba. U popularnoj Kutiji šibica iznenađenje se nije dogodilo. "Zagrebaši" su očekivano svladali vinkovačku momčad 32:23. Utakmica je egalu tek bila u njezinom uvodu. Nakon rezultata 3:3 domaći se odvajaju prvenstveno zahvaljujući vrataru Ašaninu koji je u tom dijelu imao osam obrana te nezaustavljivom Ravniću s pet pogodaka pa "zagrebaši" odlaze na odmor s vodstvom 16:11. Premda su se gosti iznimno borili, u nastavku je PPD Zagreb nastavio svojim ritmom, povećavao prednost dok su se gotovo svi igrači iz obje momčadi upisali u strijelce. Najefikasniji kod gostiju je bio Marko Buntić sa šest pogodaka. Ravnić se zaustavio na pet, koliko je imao i Obradović. PPD Zagreb je tako prvi osigurao polufinale Kupa Hrvatske. Preostala tri sudionika Final foura doznati ćemo 19. svibnja. U ogledu istočnog dijela Hrvatske Slatina će, toga dana, ugostiti NEXE. Momčad iz akademije Baliž&Metličić dočekat će Dubravu, a Poreč će ugostiti Sesvete. K.L.
PPD ZAGREB *32 (16)

SPAČVA VINKOVCI *23 (11)

ZAGREB - Sportska dvorana Trešnjevka: Bez gledatelja. Suci: Siniša Bosak, Željko Herceg (Varaždin)

PPD ZAGREB: Ristanović, Jandrić 6 obrana+1 gol, Ašanin 8 obrana; Vistorop 4, Ćavar 2, Klarica 1, Burić 3, Srna 2, Perić 2, Laljek, Matanović 4, Leimeter 2, Grahovac, Ravnić 5, Obradović 5, Stojnić 1

Spačva VINKOVCI: Pašagić 4 obrane; Ćirović 4 obrane, Liščić, Vašarević, Nađ 2, Čičak 2, Buntić 6, Vignjević 3 (3), Blašković 1 (1), Grubor 2, Mažurana 3, Pavlek 1, Bolanča 1, Božić 1, Radović 1, Romić

SEDMERCI: PPD Zagreb -, Spačva Vinkovci 4(4); ISKLJUČENJA: PPD Zagreb 4 minute (Klarica 2, Srna 2), Spačva Vinkovci 2 minute (Nađ 2)