“SLAVONIJAŠI” VRLO DOBRI NA VARAŽDINSKOM MITINGU

Lovrićeva uspješna provjera za Europski kup
Objavljeno 2. svibnja, 2021.
Za 1. svibnja atletičarke i atletičari Slavonija-Žita nisu se odmarali, nego su vrijedno radili na 6. Atletskom mitingu - Varaždin 2021. "Slavonijaši" su imali pet predstavnika i kući su se vratili s medaljama. Najbolji je rezultat ostvario hrvatski reprezentativac u bacanju kladiva Benjamin Lovrić. On je hitcem od 54.21 metar osvojio srebrnu medalju, a u Varaždinu je imao posljednju provjeru uoči Europskog bacačkog kupa, koji će se idućeg vikenda održati u Splitu. Srebro je osvojio i Luka Jakobović, koji je 100 metara istrčao za 11.32 sekundi. Trčao je Luka i brže utrke od ove (samo četiri dana prije otrčao je osobni rekord), no zadovoljan je srebrnom medaljom. Na postolju je bila i sprinterica Melani Bosić, utrku na 100 metara istrčala je u vremenu od 12,67 sekundi, što je bilo dovoljno za brončano odličje. Na korak do medalje ostao je Franko Salaj, i on je trčao "stotku", ali njegove 11.62 sekunde nisu bile dovoljne za postolje. Luna Kalesić zauzela je šesto mjesto na 100 metara (13,17).

Osječani su u Varaždinu bili dobri i zadovoljni su se vratili kući. I. Li.