FINALE KUPA NS DONJI MIHOLJAC

Viljevčanima naslov i nastavak natjecanja
Objavljeno 15. travnja, 2021.
Na igralištu u Viljevu odigrana je finalna utakmica kupa Nogometnog središta Donji Miholjac u kojoj je istoimeni županijski prvoligaš ugostio ponajbolju županijsku drugoligašku momčad Bratstva iz Radikovaca. Pobjeda je zasluženo pripala bolje rangiranoj momčadi rezultatom 3:1 koja će tako nastaviti natjecanje na razini Osječko-baranjske županije kada će se uključiti sedam trećeligaša s toga područja te hrvatski drugoligaš BSK iz Bijelog Brda. Zbog slabijeg rejtinga Viljevo će biti domaćin i u prvom kolu dočekati nekoga iz navedenog uglednog društva.

Viljevo je u finalu Kupa NS Donji Miholjac opravdalo status favorita, iako su gosti odlično krenuli i poveli već u trećoj minuti preko Marka Vidakovića. Bratstvo je u prednosti bilo sve do posljednje minute prvog poluvremena kada je Mirko Blažević pogodio za 1:1. U nastavku su Viljevčani zabili još dva pogotka, strijelci su bili Kopić i Franc te zasluženo slavili.

Uz poštovanje svih propisanih epidemioloških uvjeta, takvo je i neposredno svjedočilo završnoj utakmici kupa Središta nakon koje su pokale i medalje pobjedniku te finalistu uručili prvi dopredsjednik Hrvatskog nogometnog saveza i predsjednik ŽNS-a osječko-baranjskog Ante Vučemilović-Šimunović st., dopredsjednik ŽNS-a i predsjednik NS-a Donji Miholjac Rudolf Štefan, načelnik općine Viljevo Dominik Knežević, dopredsjednik donjomiholjačkog Središta Branko Plužarić i tajnik ZŠU-a grada Donjeg Miholjca Vladimir Skeledžija. D.L./I. Li.
VILJEVO       3 (1)

BRATSTVO       1 (1)

Strijelci: 0:1 Marko Vidaković (3), 1:1 Mirko Blažević (45), 2:1 Stjepan Kopić (72), 3:1 Filip Franc (86).

VILJEVO: Knežević, Kovačević (od 68. Lu. Cerovečki), Golub, Senković, Blažević, Pandurić, Jelić (od 75. Franc); Lukić, Sklizović, Vicić, Kopić (od 87. Lo. Cerovečki).

BRATSTVO: Divković, Benaček, Horvat, D. Bibić, Dunaj, Vidaković, Miličić (od 65. Gazdek), A. Bibić, Majdenić (od 88. Šmaguc), Ranogajec, Plechinger (od 83. Kokić).