POJAČANI RITAM UTAKMICA U NBA LIGI NAKON BLAGDANA

Zubac ponovo pouzdan, Hawksi ispaljivali trice
Objavljeno 7. travnja, 2021.
Hrvatski centar Ivica Zubac odigrao je 24 minute i upisao 11 koševa (šut 5-7), pet skokova i dvije asistencije u domaćoj pobjedi LA Clippersa nad Portlandom (136:113). Paul George ubacio je 36 poena, Kawhi Leonard imao je 29 poena, 12 skokova i sedam asista. Debitirao je i DeMarcus Cousins, koji je za osam minuta ubacio sedam poena uz četiri skoka. Golden State iznenadio je i sa 122:121 svladao treću momčad Istoka Milwaukee. Utakmicu sezone odigrao je Steph Curry s 41 poenom, šest skokova i četiri asistencije. Kelly Oubre Jr. (19) dao je posljednje koševe na utakmici s linije slobodnih bacanja sedam sekundi prije kraja. Jrue Holiday (29) najbolji je kod Bucksa, koji i drugu utakmicu zaredom igraju bez ozlijeđenoga Giannisa Antetokounmpa. Denver je pobijedio Detroit s 134:119, a Nikola Jokić ubacio je 27 koševa, uz 11 asistencija i osam skokova. Atlanta je 123:107 svladala New Orleans, a Hawksi, inače najgora momčad lige po uspješnosti gađanja trica, sinoć su zabili 20 iz 31 pokušaja. Oborio je domaćin i rekord s 11 pogođenih trica iz 11 pokušaja u trećoj četvrtini. Ostali rezultati: Miami - Memphis 112:124, Toronto - LA Lakers 101:110, Boston - Philadelphia 96:106, Indiana - Chicago 96:112. N.B.