NBA

Hrvatski tercet igrao u Teksasu
Objavljeno 7. travnja, 2021.
Momčad s najboljim učinkom u NBA ligi (38-12) doživjela je poraz. Dallas je svladao Utah 111:103, a hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović za goste je ubacio 16 poena. Proveo je na terenu 34:16 minuta (šut za dva 6-10, dok je tricu i slobodna bacanja gađao 1-3). Kod domaćih je briljirao Luka Dončić s 31 poenom, uz devet skokova i osam asistencija. Pobjedu u Teksasu je zato upisao Phoenix, koji ima drugi učinak na Zapadu (35-14). Sunsi su slavili kod Houstona 133:130, a Dario Šarić nije bio raspoložen. Za 14:21 minutu u igri ubacio je tek slobodno bacanje, promašio je svih šest šutova iz igre. Dodao je po dva skoka i asistencije. Luka Šamanić drugi je put ove sezone bio u startnoj petorci San Antonija, koji je 101-125 izgubio kod kuće od Clevelanda. Igrao je 24:32 minute za osam poena (šut za dva 3-5, trica 0-5, slobodna bacanja 2-3) uz šest skokova i pet asistencija. U gradskom derbiju Brooklyn je dobio New York 114:112, 40 poena zabio je Kyrie Irwing. N.B.