AUTORITATIVNI BIJELO-PLAVIH U PULI

Nakon stanke Bjeličin united pokazao se još opasniji i goropadniji
Objavljeno 6. travnja, 2021.
Prvi dio utakmice, u kojemu je domaćin bio stjeran u mišju rupu, vjerojatno je najbolje Osijekovo poluvrijeme u ovoj sezoni

Nogometaši Osijeka treći krug prvenstva zaključili su sigurnom pobjedom u Puli čime su ostvarili najbolji ovosezonski bodovni učinak u jednoj od četvrtina prvenstva. Od 19. do 27. kola bijelo-plavi su od mogućih 27 bodova uzeli 22, što je dva boda više u odnosu na drugi, te tri boda više od učinka u prvom krugu.

Uza sve to, još ih je osokolio i remi Dinama u Šibeniku pa će u posljednju, četvrtu rundu sezone osječka momčad ući bodovno poravnata s vodećim "modrima". Istina, Zagrepčani imaju još utakmicu više, ali sada im Bjeličin united opet vrlo opasno puše za vratom.

Odlično poluvrijeme

Osijek je u Pulu došao u trenutku kada se Istra 1961 ozbiljno podignula u formi. Bila je u nizu od četiri susreta bez poraza unutar kojeg su bile tri pobjede, što je nagovještavalo ozbiljan posao za Osječane. No umjesto toga u prvih 45 minuta utakmica je bila čista jednosmjerna ulica u kojoj je Osijek dominirao, a Istra 1961 doslovce preživljavala i ostala u igri isključivo zahvaljujući svom raspoloženom vrataru Ivanu Lučiću. On je spriječio osječku momčad da već do odmora posve razmontira Puljane, a uz to onemogućio je Ramonu Mierezu ozbiljniji bijeg od pratnje na listi strijelaca. No Osijekovu Argentincu malo se toga može zamjeriti u tim situacijama koje su ostale neiskorištene. Svaki put su njegovi udarci bili točni, ali Lučić je stvarno vrhunskim intervencijama sačuvao svoju mrežu. Trener Nenad Bjelica malo je iznenadio izborom momčadi jer je Damjana Bohara koji je najčešće igrao na krilnoj poziciji postavio iza svoje teške artiljerije Santinija i Miereza. Međutim, to se pokazalo odličnom idejom jer je Bohar odigrao jednu od svojih najboljih partija od dolaska u Gradski vrt, a čak se može konstatirati kako ga suigrači nisu koristili do krajnje mjere. Bohar je svojim inteligentnim kretanjem između linija sijao paniku u redovima Puljana, a vrlo je često ostao nepokriven, što njegovi suigrači, nažalost, nisu uvijek detektirali na vrijeme. Ipak, nije se to previše osjetilo na kvaliteti igre jer tih prvih 45 minuta vjerojatno je najbolje poluvrijeme koje je Osijek odigrao ove sezone uopće. Toliko prilika, dobrih akcija, stalni presing na Puljane koji jednostavno nisu pronašli načina kako se izvući iz željeznog stiska u koji ih je uhvatio Osijek.

- Boharu smo dali dosta slobode u fazi napada iza dvije špice. Dosta je to dobro izgledalo, iako to nismo posve materijalizirali golovima koliko smo mogli, posebno u prvom poluvremenu. Mislim da smo se prvo poluvrijeme vrlo dobro prilagodili i na vrijeme. Imali smo tada vjetar u svoju korist i nismo dali suparniku izići iz svoje polovice. Stvorili smo puno prilika, ali smo otišli na odmor samo s minimalnim vodstvom. No, na koncu možemo biti zadovoljni igrom i formom momčadi - rekao je Nenad Bjelica, trener NK-a Osijek
Erceg i Pula

I premda je stvarno igrom "ubio" Istru 1961 u prvom dijelu susreta, Osijeku je dosta dugo trebalo kako bi potvrdio svoj trijumf. Tek dvije minute prije isteka 90. Ante Erceg je svojim trećim pogotkom ove sezone stavio točku na "i" u tom susretu. Zanimljivo, Erceg je od ta svoja tri pogotka dva zabio baš na Aldo Drosini. Vjerojatno ne bi imao ništa protiv kada bi Osijek češće gostovao na pulskom stadionu. Za razliku od njegovih suigrača, on je u prvom pokušaju razoružao vratara Istre 1961.

- Znali smo i prije da im je vratar jako dobar. Obranio je puno udaraca Mierezu, Santiniju i ostalima. Najvažnija su tri boda po koja smo došli i već sada razmišljamo o sljedećem dvoboju i o tomu kako nastaviti pobjeđivati. Moj pogodak? Drago mi je što mi se trud isplatio, ali manje je važno tko je strijelac - rekao je Ante Erceg, napadač Osijeka.

PULA – Stadion Aldo Drosina. Vrijeme: vjetrovito. Teren: dobar. Bez gledatelja. Sudac: Fran Jović (Zagreb) - 6,5. Strijelci: 0:1 Mierez (30), 0:2 Erceg (88). Žuti karton: Bosančić (Istra 1961), Crveni kartoni: -

IGRAČ UTAKMICE: RAMON MIEREZ (OSIJEK).

ISTRA 1961

0

Lučić 7, Šutalo 6, Bosančić 6, Perković 6 (od 83. Bande -), Lisica 5 (od 46. Guzina 6), Perera 5,5 (od 78. Lewitt -), Ivančić 5,5, Lončar 5,5 (od 46. Špoljarić 6), Navarro 6, Gržan 6, Hara 6.

OSIJEK

2 (1)

Ivušić 7, Guti 6,5, Škorić 7, Čeberko 7,5, Miloš 6,5 (od 90. Igor Silva -), Vuković 7, Žaper 7 (od 80. Erceg -), Bočkaj 7, Bohar 7 (od 80. Jugović -), Mierez 7,5 (od 90. Pilj -), Santini 7 (od 70. Kleinheisler 6,5).
0:1
Lijepu akciju, u kojoj su sudjelovali još Bočkaj i Santini, Žaper je iskoristio za asistenciju Mierezu, koji je postigao svoj 19. ovosezonski pogodak
0:2
Bočkaj je petom ostavio loptu za Ercega, koji je s 13-14 metara iskosa s lijeve strane precizno naciljao suprotni gornji kut