NAKON PORAZA NEXE-A OD UKRAJINACA

Poraz od Motora zabrinjava i zbog hrvatskog rukometa
Objavljeno 8. ožujka, 2021.

"Minus 12" u utorak kod Montpelliera, "minus osam" u subotu kod kuće od Motora. Čak 37 primljenih pogodaka od Montpelliera, samo dva manje četiri dana poslije u svojoj dvorani.

Brojčano izražena razlika i broj primljenih pogodaka najbolje pokazuju na čemu rukometaši NEXE-a i njihov trener Branko Tamše moraju raditi kako bi za nešto više od dva tjedna dočekali susret s Rhein Neckar Lowenom i u osmini finala predstavili se u što boljem svjetlu, dostojni sudionika drugog kruga drugog po kvaliteti europskog rukometnog natjecanja. Branko Tamše od dolaska u Našice ubrzao je igru NEXE-a, na očigled to djeluje zanimljivije, atraktivnije, međutim, mnogi će rukometni stručnjaci reći kako se rukomet dobiva u obrani, a gubi u napadu. Dok je napad još funkcionirao, NEXE ne samo što je parirao nego je i imao prednost, u prvom poluvremenu, protiv Motora. U 18. minuti bilo je 12:7 za domaćina, a u 55. minuti 26:33 za Motor. S minus sedam je i završilo.

- Učinio sam sve kako bih ekipu pripremio za snagu Motora, koja ima respektabilnu momčad, ne za nas, nego za cijelu Europu. Igrači su odlično reagirali prvo poluvrijeme, a u drugom je došlo do pogrešaka, puno fulanih zicera, što Motor kažnjava vrlo lako. Iskreno, opet sam ljut na dosta mojih igrača. Pokazali su neko lice koje ja ne želim vidjeti. Meni puno znači dres NEXE-a, kao i ljudima ovdje. Znam što nas čeka. Rad, rad i samo rad. To će donijeti ono što želim. Ako nemamo igrače i nemamo kvalitetu, moramo više trenirati i to će donijeti rezultate - komentirao je Branko Tamše nakon susreta.
Očito će trebati vremena da igrači potpuno prihvate Tamšeove zamisli. Tamše forsira brži rukomet, što trenutno dovodi i do više pogrešaka i treba vremena da sve profunkcionira kao "cager". No neshvatljiva je poroznost u obrani, jer igrači NEXE-a nisu mogli u mjesec dana zaboraviti igrati obranu. Poraz od Ukrajinaca dugoročno može donijeti brigu i hrvatskom rukometu. Motor je ove sezone u skupini Lige prvaka ostvario po sedam pobjeda i poraza. U istoj skupini gdje PPD Zagreb ima omjer 0 - 14. S hrvatskim klubovima imaju ovosezonski omjer 0 - 3, dvaput su slavili u Hrvatskoj. U Ligi prvaka Ukrajinci su na petom mjestu u skupini. Nešto što je do jučer bilo normalno za hrvatskog predstavnika. A do prekjučer i to je bio neuspjeh. K.Lacković
NEXE  28 (17)

MOTOR  35 (15)

NAŠICE – Dvorana OŠ Kralja Tomislava. Suci: Dimitar Micevski I Blagojče Todorovski (Makedonija)

NEXE: Car 1 (7+0), Radovanović (0+1), Blažević, Mileta 1, Mrđenović, Barišić-Jaman 4(4), Jelinić 2, Vida 1, Manci-Mičević, Severec, Pešić 1, Kević 2, Tomić 4, Jaganjac 9, Markušić 3, Pribetić

MOTOR: Vyunyk, Komok (8+1), Kubatko, Babičev, Malasinskas 7(3), Pukhouski 4, Denysov 5, Turčenko 2, Cosano, Kravčenko, Dontsov 6, Horiha 7, Gurkovsky, Burzak 1, Minotsky 1(1) i Bokhan 2

SEDMERCI: NEXE 6(4), Motor 5(4); ISKLJUČENJA: NEXE 8 minuta (Jelinić 2, Blažević 2, Mrđenović 2+2, Jelinić 2), Motor 14 minuta (Cosano 2+2, Kubatko 2, Burzak 2, Dontsov 2, Babichev 2, Bokhan 2). CRVENI KARTON: Cosano (Zaporožje)