SEHA-GAZPROM LIGA

Stao NEXE-ov motor u nastavku susreta
Objavljeno 6. ožujka, 2021.
Imali su rukometaši NEXE-a u prvom poluvremenu i pet pogodaka prednosti protiv ukrajinskog Motora u 3. kolu SEHA-Gazprom lige. Moreno Car ponovno je dobro otvorio utakmicu, Halil Jaganjac namjestio je ciljnike, radila je NEXE-ova polukontra i kontra i ništa nije sugeriralo potpunom raspadu sistema. Premda je ukrajinska momčad, s iskustvom igranja u Ligi prvaka gdje ove sezone nisu samo "aktivni gledatelji" što je primjerice sada slučaj s PPD Zagrebom s kojima su igrali u istoj skupini, do odmora uspjela smanjiti razliku na dva pogotka razlike. No, ni tada ništa nije sugeriralo kako će Ukrajinci ponovno odnijeti puni plijen iz Našica. Naime, prošle godine također su slavili u Našicama u svom premijernom nastupu u SEHA-Gazprom ligi. U drugom poluvremenu stao je NEXE-ov Motor. Lako su gosti iz Ukrajine probijali domaću obranu, čiji igrači nisu na vrijeme izlazili na odlične suparničke pucače, a kada je obrana tako loša onda se ne mogu očekivati čuda niti od vratara, koji su ove sezone često "vadili kestenje iz vatre". U nastavku Našičani nisu iskoristili ni dva sedmerca, izuzev Jaganjca, potpuno su ostali bez samopouzdanja i preciznosti u napadu što je od dolaska Branka Tamšea dosta dobro funkcioniralo. Na kraju su Ukrajinci slavili s visokih 35:28. Nakon vodstva NEXE-a 17:15 nakon prvog poluvremena, znači to da je samo drugo poluvrijeme pripalo Motoru čak 20:11. Slijedi sada stanka zbog nastupa kvalifikacijskih turnira za Olimpijske igre. Za nešto više od tri tjedna NEXE igra susret osmine finala protiv Rhein Neckar Lowena. Prije toga dočekuju Vardar u SEHA-Gazprom ligi. NEXE se mora podići, posebno igru u obrani koju još uvijek Tamše nije posložio. K.L.

Krešimir Lacković
NEXE  28 (17)

MOTOR  35 (15)

NAŠICE – Dvorana OŠ Kralja Tomislava. Suci: Dimitar Micevski I Blagojče Todorovski (Makedonija).

NEXE: Car 1 (7+0), Radovanović (0+1), Blažević, Mileta 1, Mrđenović, Barišić-Jaman 4(4), Jelinić 2, Vida 1, Manci-Mičević, Severec, Pešić 1, Kević 2, Tomić 4, Jaganjac 9, Markušić 3, Pribetić.

MOTOR: Vyunyk, Komok (8+1), Kubatko, Babičev, Malasinskas 7(3), Pukhouski 4, Denysov 5, Turčenko 2, Cosano, Kravčenko, Dontsov 6, Horiha 7, Gurkovsky, Burzak 1, Minotsky 1(1) i Bokhan 2.

SEDMERCI: NEXE 6(4), Motor 5(4); ISKLJUČENJA: NEXE 8 minuta (Jelinić 2, Blažević 2, Mrđenović 2+2, Jelinić 2), Motor 14 minuta (Cosano 2+2, Kubatko 2, Burzak 2, Dontsov 2, Babichev 2, Bokhan 2). CRVENI KARTON: Cosano (Zaporožje).