HT PREMIJER LIGA KOŠARKAŠA

Stiglo slavlje nakon osam poraza!
Objavljeno 27. veljače, 2021.

Napokon! Košarkaši Vrijednosnica Osijek pobjedom su u 22. kolu HT Premijer lige uspjeli prekinuti niz od osam poraza. Odlučno su Brokeri krenuli u dvoboj, s velikim motivom i željom da napokon upišu i premijernu pobjedu u ovoj godini. Domaćin je imao nadahnuto otvaranje (11:3), ali nakon minute odmora, Zadrani su sredili svoje redove, te su nakon prve dionice stekli i minimalnu prednost. Držali su je gosti do 14. minute, nakon čega je uslijedilo bolje razdoblje VROS-a, koji je iskazao napadačku raznolikost. U prvoj dionici raspoložen je bio Kujundžić (na kraju je bio prvo ime i najefikasniji s 29 poena), u završnici druge četvrtine priključili su se i ostali, što se vidjelo i na semaforu prije odlaska na odmor (46.40).

Domaćin se pred kraj treće dionice ozbiljnije odlijepio, u 33. minuti imao je i najveću prednost (74:60). Nije sve bilo gotovo, agresivnost Sonika je urodila plodom, umor Osječana je bivao sve veći (mali izbor igrača u rotaciji), zaredale su se i neke pogreške koje su donijele ipak i neku neizvjesnost.  U zadnju se minutu ušlo s plus šest za domaćina (90:84), koji je u završnici ipak ostao pribran i stigao do vrijednih bodova, koji su se (pre)dugo čekali, ali su na kraju i dočekani. Momčad Stipe Šarlija još nije zaključila ligaški drugi dio, u četvrtak ju čeka zaostali dvoboj u Splitu. N. Benčina

VRIJEDNOSNICE OSIJEK – SONIK PUNTAMIKA 92:86

OSIJEK - Mala dvorana Gradski vrt. Bez gledatelja. Suci: Hadžić, Tomić i Terlević.
VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Kurepa, Lisica 9, Jelavić, Filipović, 11 Kujundžić 29 (8-8), Tokić, Špehar, Porobić 13 (8-8), Pavić, Topolović, Lakić 11 (1-2), Paić 19 (4-5). Trener: Stipe Šarlija
SONIK PUNTAMIKA: Jošić 16 (4-6), Vladović 6 (2-2), Palčić 17 (5-6), Rašić 12, Runjić 6 (1-2), Cvitković 11 (2-3), Zelanto, Zovko 6 (0-2), Manojlović, Gospić 9 (2-2), Petani 3. Trener: Hrvoje Vlašić
REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 22:23, 24:17, 23:18, 23:28