POLUFINALE FUTSAL LIGE HNS-A ZA ŽENE

Osječanke preko Alumnusa odjurile u borbu za naslov
Objavljeno 23. veljače, 2021.

Očekivano su (malo)nogometašice Osijeka izborile finalne utakmice Futsal lige HNS-a. Nakon što su u osnovnom dijelu prvenstva porazile svih osam protivnica u doigravanje za prvaka krenule su s prve pozicije te stoga u polufinalu za protivnika dobile četvrtoplasiranu ekipu Alumnusa iz Sesveta.

Iako su ju "zečice" u prvom dijelu prvenstva uvjerljivo pobijedile (9:1), pretpostavljalo se da će Sesvećanke sada biti tvrđe suparnice. Tako je bilo posebice u petak, u prvom susretu u Sesvetama gdje su Osječanke pobijedile s 3:1 te s tom prednošću ušle u uzvratni susret u dvorani Jug. Zabilježivši novu, ukupno desetu pobjedu (8:1) u debitantskom nastupu u futsal ligi HNS-a. U prvom dijelu prvog poluvremena osječke utakmice mreže su bile nedirnute, da bi zatim Lorena Balić pogodila iz slobodnjaka, a prednost iz soloprodora udvostručila Mateja Bulut. Gošće su, međutim, prepolovile zaostatak i postale goropadnije, ali su uoči odmora primile još jedan pogodak te na njega otišle sa zaostatkom od dva pogotka (3:1), Za to se pobrinula prva ligaška strijelkinja Balić majstorski realiziravši "deseterac" nakon što su Sesvećanke akumulirale šest prekršaja. U nastavku su preuzele maksimalni rizik igrajući bez vratarke, ali nisu uspjele stvoriti prigode unatoč većem posjedu lopte. Vrijeme je brže teklo i išlo u prilog Osječanki koje su demonstrirale klasu i zabile još pet pogodaka u nastavku utakmice. Izrađenim i(li) individualnim akcijama poslije kojih su se, praktički, ušetale u mrežu "žutih". Tako su se u strijelce upisale gotovo sve igračice iz zapisnika, budući da su sesvetsku mrežu tada pogađale Maria Kunštek, Martina Šalek, Izabela Lojna i Marta Mikinac te Anela Lubina koja je prvi put za Osječanke nastupila pred izabranom domaćom publikom nakon što je prije dva tjedna došla iz Splita gdje je bila dugogodišnja kapetanica toga istoimenog aktualnog prvaka Hrvatske u velikom nogometu. Ona se i dva dana ranije upisala u strijelce u Sesvetama gdje je kapetanica Lojna postigla ostala dva pogotka, a preksinoć bila pokretač mnogih uspješnih akcija kakvih će trebati biti sljedećeg petka i nedjelje. Tada se, naime, igraju finalne utakmice Futsal lige HNS-a u kojima će protivnik biti MC Plus iz Svete Nedelje, ili zagrebački Dinamo, koji su tvorili drugi polufinalni par. D.Lekšan
Sesvećanke su iskazale određenu kvalitetu, ali su u polufinalu morale priznati primat Osječankama