PRVA HRVATSKA MALONOGOMETNA LIGA

Nakon poraza u Splitu, luka spasa sve udaljenija
Objavljeno 21. veljače, 2021.
Čuda se, ipak, ne događaju baš svaki dan. Oslabljeni osječki malonogometaši uvjerljivo su poraženi na gostovanju kod splitskog Universitasa, pa im misija očuvanja prvoligaškog statusa postaje sve udaljenija obala. Splićani su pripadali među izravne suparnike u borbi za opstanak, ali taj je susret od početka bio čista jednosmjerna ulica. Osijek je kapitulirao već u prvom napadu kada je Kosor iskoristio jednu odbijenu loptu i doveo Universitas do prednosti. Do kraja prvoga dijela domaćin je bio opasniji, a Osječani su imali svoje prilike koje su ostale neiskorištene. U tom razdoblju još su pružali dobar otpor, ali su tri minute prije odmora primili drugi pogodak, pa su na poluvremenu imali zaostatak od dva pogotka. Universitas je pitanje pobjednika riješio sredinom drugoga dijela, kada je u razmaku od pet minuta (od 26. do 31.) postigao još tri pogotka i poveo 5:0, pa je osječkoj momčadi do kraja susreta ostalo pokušati ublažiti već gotov poraz. I to joj je i uspjelo, jer su pogađali Šalaj i Pandurević, ali slaba je to bila utjeha. Naime, na ruku im nisu išli ni ostali rezultati, jer je Vrgorac postigao iznimno vrijednu pobjedu na gostovanju Makarskoj, pa mjesto koje donosi izbjegavanje izravnog napuštanja prvoligaškog društva Osječanima je sada udaljeno već velikih pet bodova. Velikih zbog toga što do kraja prvenstva još moraju u goste kod oba najbliža suparnika Uspinjače Gimka i Vrgorca, a kod kuće će redom igrati protiv momčadi iz gornjeg dijela tablice. Inače, Osijeku sada slijede dva uzastopna domaćinstva u kojim će Zrinjevac pohoditi prvo Futsal Dinamo, pa Crnica, i to će biti susreti u kojima će loviti doslovce posljednji vlak za opstanak. D.Keler
UNIVERSITAS       6 (2)

OSIJEK       2 (0)

SPLIT – Dvorana Gripe. Bez gledatelja. Suci:Ivan Šalinović (Metković) i Mateo Šimunov (Zadar). Srijelci: 1:0 Kosor (1), 2:0 Gotovac (17), 3:0 Sučić (26), 4:0 Hrstić (28), 5:0 Gotovac (31), 5:1 Šalaj (32), 6:1 Kosor (37), 6:2 Pandurević (40). Žuti kartoni: Juretić (Universitas), Petrušić (Osijek). Crvenih kartona nije bilo.

UNIVERSITAS: Jukić, Juretić, Gotovac, Kosor, Sučić, Vrdoljak, Šuljić, Bebić, Radmilo, Kljunak, Hrstić, Kovačić, Tustonjić, Pažanin.

OSIJEK: Živković, Mijić, Šalaj, Pandurević, Dakić, Lima, Perušić, Čosić, Ćavar, Čurman.
Rezultati 13. kola: Futsal Dinamo (Zagreb) - Crnica (Šibenik) 5:4, Universitas (Split) - Osijek 6:2, Square (Dubrovnik) - Vrgorac 1:2, Alumnus Sesvete - Uspinjača Gimka (Zagreb) 4:2. Odgođen je susret Novo vrijeme Apfel (Makarska) - Olmissum (Omiš).