PORAZ ŽRK-A OSIJEK U 15. KOLU 1. HRL

Osječanke i drugi put ove sezone ostale bez rješenja za Bjelovarke
Objavljeno 21. veljače, 2021.
Rukometašice Osijeka i drugi su put ove sezone poražene od Bjelovara. Nakon 27:33 u Zrinjevcu s početka sezone, Osječanke su izgubile i u Bjelovaru (26:29) te su tako dodatno zaostale u borbi za željeno četvrto mjesto na prvoligaškoj tablici.

Gošće su samo jednom bile u vodstvu (1:0), a sve ostalo vrijeme morale su loviti zaostatak koji je već u osmoj minuti postao osjetniji (2:5). Bjelovarke su bolje reagirale u prvoj polovini prvog poluvremena pa su u 14. minuti imale već pet pogodaka viška (9:4). No nakon toga uslijedilo je puno bolje razdoblje Osječanki. U idućih su sedam minuta napravile seriju 6-1 te stigle do izjednačenja (10:10) nakon što je Grbavčević iz kontre zabila četvrti uzastopni pogodak svoje ekipe. Ipak, do potpunog preokreta i novog vodstva Osijeka nije došlo, Bjelovar je uzvratio vlastitom mini serijom te na odmor ponio tri pogotka viška (16:13).
Prve minute nastavka protekle su u izjednačenoj igri, na pogodak Osječanki istom su mjerom uzvraćale domaće igračice, odnosno Guskić, koja je sigurno realizirala sedmerce, pa su na taj način održavale dva-tri pogotka prednosti. U 43. minuti Ivanda je vodstvo Bjelovara povisila na "plus četiri" (21:17) i gošćama je preostajalo sve manje vremena za preokret. Do njega su umalo došle nedugo potom, golovima Jeršek, Lacković i Jerčinović zaostatak je u 51. minuti iznosio samo jedan pogodak (24:23), no Bjelovarke nisu dopustile novo izjednačenje. Čagalj je s dva uzastopna pogotka u 54. povećala vodstvo domaćih na 27:24, što im je bilo dovoljno jer je Bjelovar do kraja susreta bez stresa sačuvao pobjedu. G. Roguljić
Bjelovar 29 (16)

Osijek 26 (13)

BJELOVAR - Dvorana europskih prvaka. Bez gledatelja. Suci: Hrvoje Čačić i Frano Josić (oba Zagreb).

BJELOVAR: Nikšić, Smiljčić, Pifar 4, Tolić, Guskić 11 (6), M. Pratljačić, Mrak, Starčević, Gavrić 1, Čagalj 2, Pokopac (12+0), Gašparović 3, Ivanda 5, Gilinger, I. Pratljačić, Malec 3.

OSIJEK: Borac (5+0), Putnik, Pajić 1, Hren 5, Lacković 8 (6), Jerčinović 4, Barbir, Horvat, Jeršek 5, Špoljarić, Humel, Zeba, Brkić (7+0), Frančić 1, Grbavčević 2.

SEDMERCI: Bjelovar 6 (6), Osijek 6 (6).

ISKLJUČENJA: Bjelovar 12 minuta (Gašparović 2+2, Pifar 2, Gavrić 2, Čagalj 2, Malec 2), Osijek 4 minute (Lacković 2, Jerčinović 2).