PRVA HRL "SJEVER"

Osječanima pobjeda u Sutinskim Vrelima
Objavljeno 21. veljače, 2021.
Ostvarena je prigoda koju smo najavljivali, kako rukometaši Osijeka imaju veliku prigodu za gostujući uspjeh kod zagrebačkog Metalca. Radi se o momčadi u donjem domu tablice. Trasirala je momčad Daga Kovačevića pobjedu u Sutinskim Vrelima u prvom poluvremenu. Sjajno su odigrali obranu, za 30 minuta primili su samo šest pogodaka, a na odmor se otišlo sa šest pogodaka prednosti za goste. U nastavku je prednost Osijeka pomalo kopnila, u 55. minuti stigli su domaći na samo dva pogotka "minusa" (22:24). Do kraja susreta ipak nisu uspjeli još više ugroziti pobjedu Osijeka, koji su na kraju slavili 26:28 i popeli se na peto mjesto. Poziciju bi mogli učvrstiti već u srijedu, kada u zaostalom susretu u Zrinjevcu (17,30 sati) gostuje Vidovec. K.L.
METALAC * 26 (6)

OSIJEK *28 (12)

ZAGREB - Dvorana Suinska vrela. Suci: Filip Skendrović (Bregana) i Dominik Trčak (Samobor).

METALAC: Poljak, Brzica 2, Kaldi 4, Semren 4, Turkalj 1, Katinić, Blažević, Rimac, Matoic 6 (4), Šunjić 2, Pandža 4, Cikatić 2, Samahodaj 1, Petrović, M. Petrić i A. Petrić.

OSIJEK: Horvat, Žganjer 3, Zrno 2, Ćuić 2, Bošnjak, Vuković 4, Babić 3 (1), Mandić, Pleše, Šimatić 7(1), Ninaj 3, Vukušić, Pavlović 4 i Mudrovčić.

SEDMERCI: Metalac 7(4), Osijek 4(2); ISKLJUČENJA: Metalac 8 minuta (Brzica 2, Kaldi 2, Cikatić 2, A. Petrić 2), Osijek 10 minuta (Zrno 2, Babić 2, Ninaj 2 i Pavlović 2+2).