KUP KREŠIMIRA ĆOSIĆA

Bez senzacije u Belišću, Hermes ide u četvrtfinale
Objavljeno 25. siječnja, 2021.
Poznat je posljednji sudionik četvrtfinala Kupa Krešimira Ćosića. To su košakaši Hermes Analitice, koji su vizu za prolazak među osam izborili u Belišću. Domaći drugoligaš nije mogao ozbiljnije parirati članu elitnog razreda. Prije tog dvoboja igrači Marija Koprivnjaka odradili su samo desetak treninga, nakon što su čak 46 dana bili izvan pogona zbog pandemijskih mjera. Stoga je jasno da nisu mogli biti ni u približno ravnopravnom položaju sa suparnikom, koji je u punom trenažnom i natjecateljskom ritmu. Domaćin se ipak dobro držao prvu četvrtinu, na odmoru je zaostatak iznosio 11 poena (40:51), ali bilo je očito da snaga domaćih igrača kopni kako utakmica odmiče. To se vidjelo u trećoj dionici, nakon pola sata igre bilo je +25 za goste, pa su tako u preostalom vremenu oba trenera na parket mogla poslati one koji inače nemaju veću minutažu. Završilo je 76:117 (21:25, 19:26, 20:34, 16:32). Kod Belišća Šarić je predvodio s 19 poena, Boras i Đolić dodali su po 13, a Cerjak je zabio 10. Još su igrali: Nađ 2, Gradinjan, Ament 2, Premec, Mikulić 2, Weber, Preglej 8, Zgonjanin 7. Kod premijerligaša Šutalo je ubacio 23 poena (šut 11-12), pratili su ga Mileković (16), Svoboda (15), Brčić (13)...
Hermes Analitica u četvrtfinalu će gostovati kod Splita, a ostali parovi su: Vrijednosnice Osijek - Zadar, Cibona - AO Škrljevo i Zabok - Furnir. N.B.