OSJEČKA KOLONIJA SRUŠILA PRVAKA

Zekić u debiju na klupi Diósgyőrija
svladao Ferencvaros u gostima
Objavljeno 21. siječnja, 2021.
Bivši trener Osijeka Zoran Zekić na sjajan je način započeo svoj mandat na klupi mađarskog Diosgyorija. Posljednjeplasirana momčad mađarske OTB Bank lige u zaostaloj utakmici 2. kola, svladala je prvaka i vodeću momčad Ferencvaros na gostovanju u Budimpešti rezultatom 1:0. Bio je ovo prvi poraz momčadi koja je u prvom dijelu sezone igrala Ligu prvaka (izbacili Dinamo nap.a) u 15 utakmica koliko su odigrali u prvenstvu Mađarske. Pogodak vrijedan tri boda za sastav DVTK-a donio je Asmir Suljić u 85. minuti. Zekić ga je, zanimljivo, uveo u igru samo minutu prije postignutog pogotka. Unatoč velikoj pobjedi Zekiću i njegovoj momčadi slijedi i dalje velika borba za opstanak. DVTK je i dalje na posljednjem mjestu s 13 bodova, dva manje od pretposljednjeg Budafokija, a od mjesta koja osiguravaju opstanak dijele ga četiri boda, koliko ima više trenutno desetoplasirani Honved. Zekić je početkom godine preuzeo momčad iz Miskolca na poziv vlasnika NK Osijek Lorinza Meszarosa koji je odlučio kroz investicijski fond u kojem je ulagač uložiti i u DVTK. Osim Zekića i članova njegovog stožera u kojem je i njegov prvi asistent Osječanin Mario Kuić te kondicijski trener Marko Matijević, ove zime je za njiim stigla i cijela hrvatska kolonija. Među kojima i bivši igrači Osijeka Marko Malenica, Alen Grgić i Goran Milović. Vratar Malenica nije ni konkurirao za momčad, ne znamo radi li se o nekoj ozljedi ili bolesti, ali nije ga bilo ni na klupi. Grgić i Milović zauzeli su svoje pozicije u posljednjem redu, Grgić na desnom boku, a Milović na stoperu. U obrani na lijevom boku zaigrao je Vinko Soldo, koji je posuđeni igrač iz zagrebačkog Dinama, a prvi dio sezone igrao je u Slaven Belupu. Od hrvatskih igrača u momčadi je bio i defanzivni veznjak Diego Živulić. Zekićevoj momčadi slijedi novo gostovanje 24. siječnja kod PAKS-a. K.L.