OSIJEK ODIGRAO POSLJEDNJU PRIPREMNU UTAKMICU U ROVINJU

Mierez dva puta za remi s Mađarima
Objavljeno 16. siječnja, 2021.
Nogometaši Osijeka odigrali su posljednju pripremnu utakmicu u Rovinju. Nakon poraza od Sturma i Kopra bijelo-plavi remizirali su s MOL Fehervarom 2:2 te potom krenuli kući. Osječani su bili puno bolja momčad u prvom poluvremenu, izgledne situacije uglavnom su se događale pred mađarskim golom, no pokušaji Bočkaja, Pilja, Bohara i Žapera nisu pronalazili put do mreže. Ipak, uoči odlaska na odmor Osijek je poveo, mađarski stoper Musliu igrao je rukom u svom kaznenom prostoru, a najstrožu kaznu u 1:0 pretvorio je Mierez. Drugoplasirana momčad mađarskog prvenstva preokrenula je u nastavku utakmice. Najprije je izjednačio Halmai (53.), a potom je Dardai (64.) doveo svoju momčad u vodstvo. Ipak, nakon prekršaja na Jurčeviću u mađarskom šesnaestercu dosuđen je i drugi kazneni udarac za Osijek, kojeg je također precizno izveo Mierez (73.). U drugom su poluvremenu prve minute u Osijekovom dresu odradili i novopridošli Miloš te Brlek.

Za Osijeku su igrali Ivušić, Lončar (od 60. Miloš), Škorić, Caro, Jurčević, Žaper, Jugović (od 60. Brlek), Pilj (od 46. Kleinheisler), Bočkaj, Bohar i Mierez. G.R.