HRVATSKI NOGOMETAŠI I OVOG VIKENDA NASTUPALI ZA SVOJE KLUBOVE DILJEM EUROPE

Brozović asistent, Kalinić strijelac
Objavljeno 11. siječnja, 2021.
Hrvatski nogometaši imali su solidne nastupe prošlog vikenda u svojim europskim klubovima. Marcelo Brozović bio je dvostruki asistent u derbiju 17. kola talijanske Serie A u kojemu su Roma i Inter remizirali 2:2. Rimljani su poveli golom Pellegrinija (17), nakon čega je hrvatski reprezentativac asistirao Škrinjaru (56) i Hakimiju (63) za preokret, ali je domaćin spasio bod preko Mancinija (86). Brozović je odigrao cijeli susret, dok je Ivan Perišić zaigrao od 77. minute. Milan Badelj odigrao je svih 90 minuta u 2:0 pobjedi Genoe protiv Bologne, a Marko Pjaca pridružio mu se na terenu od 81. minute. Verona, koju vodi Ivan Jurić, kod kuće je svladala Crotone 2:1, uz vodeći pogodak Nikole Kalinića (16) koji je igrao do 63. minute. U 18. kolu španjolskog prvenstva Real Madrid neočekivano je kiksao kod Osasune odigravši bez pogodaka. Luka Modrić za "kraljevski" je klub nastupio do 75., a Ante Budimir za Osasunu zaigrao je od 78. minute. Uspješniji nastup imao je Ivan Rakitić, koji je sa Sevillom u derbiju kolu slavio protiv Real Sociedada 3:2, u čemu je donedavni hrvatski reprezentativac participirao do 85. minute. U 15. kolu njemačkog prvenstva Josip Brekalo igrao je do 66. minute u 2:2 remiju Wolfsburga kod Union Berlina, dok je Tin Jedvaj s klupe odgledao 1:1 remi Bayera i Werdera. U 19. kolu francuskog prvenstva Domagoj Bradarić u 1:0 pobjedi Lillea kod Nimesa sudjelovao je do 65. minute, Toma Bašić odradio je punu minutažu u 2:1 pobjedi Bordeauxa protiv Lorienta, a uspješan je bio i Niko Kovač na klupi Monaca koji je sa 3:0 dobio Angers. Borna Barišić odigrao je cijeli susret u 2:1 pobjedi Rangersa kod Aberdeena u 23. kolu škotskog prvenstva. G.R.