NOVI PORAZ RUKOMETAŠA SPAČVE

U Rijeci nastavljena crna serija, Vinkovčanima zabijao i Sulić
Objavljeno 3. prosinca, 2020.
U zaostalom susretu 6. kola Paket24 Premijer lige Zamet je pobijedio Spačvu Vinkovce sa 31:26. Vinkovčani su tako u sedmom odigranom susretu ove sezone upisali i šesti poraz. Sa samo jednim osvojenim bodom trenutno se nalaze na samom začelju lige. Vinkovčani su definitivno najveće razočaranje sezone. Momčad koja je prošle sezone igrala Ligu za prvaka, na početku ove sezone igrala je i u kvalifikacijama za Europsku ligu, a mnogi su je vidjeli i ove sezone u krugu momčadi koje će igrati Ligu za prvaka. Sada je potpuno izvjesno kako će Spačva igrati Ligu za ostanak. U Rijeci su čak gosti iz Vinkovaca dobro otvorili susret. Do 17. minute igralo se gol za golom, a za Spačvu je u tim trenutcima odličan bio Karlo Vašarević, lijevo krilo, koji je postigao pet od prvih devet pogodaka gostiju iz Vinkovaca. Slijede tri "crne minute", domaći su povećali prednost, a seriju Zameta zaključio je legendarni Renato Sulić, koji je u 41. godini istrčao kontru i postigao pogodak za vodstvo domaćih 13:9. U 28. minuti bilo je 16:11 za Zamet, no Spačva je ipak do odmora smanjila na tri pogotka razlike (16:13). Kako će bodovi ostati u Rijeci, bilo je jasno u 40. minuti kada je Zamet otišao na šest pogodaka prednosti (23:17). U 52. minuti bilo je čak i sedam pogodaka razlike za Zamet, pa su u završnici gosti uspjeli donekle ublažiti poraz. K.L.
ZAMET  31 (16)

SPAČVA  26 (13)

RIJEKA - SC Zamet. Bez gledatelja:

ZAMET: Zena (9+0), Sorić (4+0), Zarev 4(2), Mozetič 2, Ljevar 6(1), Grgurević 1, Njegovan, Šehić 3, Tomljanović 8(4), Car 3, Mrakovčić, Devčić, Sulić 2, Perkov 1 i Huljić.

SPAČVA VINKOVCI: Čirović (7+0), Pašagić (5+0), M. Jurić, Nađ 2, Čičak 3, Buntić 2(1), Vašarević 6(1), Vignjević 2, Mažurana 3, R. Mihaljević, Bolanča 2, D. Radović 4, Božić 1 i M. Radović 1.

SEDMERCI: Zamet 7(7), Spačva Vinkovci 2(2); ISKLJUČENJA: Zamet 8 minuta (Mozetić 2, Ljevar 2, Šehić 2, Sulić 2), Spačva-Vinkovci 10 minuta (Buntić 2+2, Vignjević 2, Božić 2+2).