HRVATSKA FLAG FOOTBALL LIGA

"Morski vukovi" opet prvaci, osječki "topovi" na kraju su bili četvrti
Objavljeno 24. studenog, 2020.
Na pomoćnom terenu RNK Split odigrana je završnica Hrvatske flag football lige. Još jedan nastup na Final Fouru zabilježili su i Osijek Cannonsi. Igrači osječkog kluba američkog nogometa na kraju su zauzeli četvrto mjesto. U polufinalu su poraženi od kasnijih prvaka Split Sea Wolvesa sa 37:6, a u drugom su polufinalu Dubrovnik Sharksi bili bolji od Bjelovar Greenhornesa sa 26:18. Tako je kao uvertira u finale odigrana utakmica za treće mjesto između Greenhornsa i Cannonsa. Bjelovarčani su na kraju slavili s rezultatom 32:19. Uzbudljivo je bilo dalmatinsko finale između Splićana i Dubrovčana. Na kraju su treći put uzastopce naslov prvaka odnijeli splitski "morski vukovi". Slavili su sa 28:25, a do odlučujućeg touchdowna domaći su stigli 45 sekundi prije kraja susreta. Plasman na završni turnir osigurale su po dvije najbolje momčadi iz dvije skupine, koje su međusobno igrale na interdivizijskim i divizijskim turnirima. Osječani su u skupini Sjever zauzeli drugo mjesto te tako osigurali nastup na završnom turniru u Splitu. Tijekom sezone imali su dosta problema s ozljedama, a "topove" nije zaobišao ni koronavirus. Ipak, nastupom na Final Fouru pokazali su kako pripadaju najgornjem domu hrvatskog američkog nogometa. K.L.