ODRAĐEN GLAVNI POSAO U ZADRU

Vrijednosnice Osijek izborile prvu završnicu Kupa
Objavljeno 23. studenog, 2020.
U razmaku od 22 sata košarkaši s Drave odigrali su dvije utakmice u Zadru. Nakon što su u nedjelju u borbi za premijerligaške bodove izgubili od Sonik Puntamike (97:92), jučer su Vrijednosnice Osijek u dvorani OŠ Zadarski otoci vadili vizu za četvrtinale Kupa "Krešimir Ćosić". Protivnik je bio drugoligaš Diadora, koji je namučio člana elitnog razreda, ali iznenađenje se ipak nije dogodilo i "brokeri" će prvi put u klupskoj povijesti zaigrati na završnom turniru osmorice tog natjecanja, koje je na programu u veljači sljedeće godine. Gosti su u ovom dvoboju bili bez prvog strijelca Jordana, koji ima reprezentativne obveze, ali njegovi suigrači odradili su ono što se od njih i očekivalo. Osječani su vodili cijelu utakmicu, imali su dvoznamenkastu razliku, koju je borbeni domaćin ipak gotovo uspio dostići. Malih uzbuđenja bilo je u posljednjoj četvrtini, šest minuta prije kraja Diadora se približila na samo poen zaostatka (67:68), Bašić je čak promašio slobodno bacanje za izjednačenje. Nakon toga se premijerligaš uozbiljio i do kraja dopustio suparniku da zabije još samo šest poena. Završilo je 73:90 (14:26, 20:15, 21:21, 18:28) za Osječane, kod kojih je Porobić bio najefikasniji s 23 poena (uz sedam skokova), Frye je zabio 19 uz šest dodavanja. Svi su dobili minutažu, a igrali su: Filipović 2, Kujundžić 16, Špehar 2, Vedriš, Topolović 11, Lakić 7 (16 skokova) i Paić 10. N.B.