PRVA HMNL

Osječani imali "plus 2", pa se spašavali
Objavljeno 22. studenog, 2020.
Osijek Kelme se s drugog uzastopnog gostovanja vratio s bodom u džepu. Osječani su remizirali protiv Crnice u susretu koji je odigran na Murteru jer je šibenska dvorana Baldekin zatvorena zbog koronavirusa. Za razliku od remija bez pogodaka u prošlom kolu protiv Dinama, ovaj put utakmica je ponudila pregršt uzbuđenja i rezultatskih preokreta. Osječani su u dva navrata imali po dva pogotka prednosti, ali su u završnici susreta morali spašavati i jedan bod. Susret je krenuo baš po željama osječkih haklera. Vodstvo gostima donio je Andrej Pandurević u drugoj minuti nakon nesporazuma vratara Bilića i Vukovića, a u 10. je Nospak na asistenciju Šalaja udvostručio prednost. Do odmora je vratar Dino Živković odličnim intervencijama sačuvao svojim suigračima to vodstvo. No drugo poluvrijeme donijelo je dramatičan preokret. Već nakon 16 sekundi nastavka Šamija je smanjio na 2:1, ali se u istoj minuti Osijek Kelme pogotkom Gele opet odlijepio na dva pogotka prednosti. No malo-pomalo domaćin je uspio dostići i prestići ponajviše zahvaljujući raspoloženom Šamiji, koji je pogotkom za potpuni preokret od 4:3 zaokružio svoj hat-trick. U tom trenutku do kraja je ostalo još dugih sedam minuta, a na ulazu u posljednju minutu susreta trener osječke momčadi Saša Voldin odlučio je po izjednačenje krenuti s igračem - vratarom. Rizik se isplatio jer je Šimašek 30 sekundi prije isteka vremena pogodio za 4:4, ali nije ni tu bio kraj uzbuđenjima. Sada je Crnica zaigrala s igračem - vratarom i umalo opet šokirala Osječane jer je Vuković iz čiste situacije pogodio vratnicu. Tako je Osijek Kelme ipak došao do novog plijena na gostovanjima i sad je neporažen u tri uzastopna susreta. D.Keler
CRINCA**4 (0)

OSIJEK K.**4 (2)

MURTER - Dvorana Murterski škoji. Bez gledatelja. Suci: Saša Tomić i

Filip Mijač (oba Zagreb). Strijelci: 0:1 Pandurević (2), 0:2 Nospak (10), 1:2 Šamija (21), 1:3 Gelo (21), 2:3 Šamija (25), 3:3 Subotić (29), 4:3 Šamija (33), 4:4 Šimašek (40). Žuti karton: Gelo (Osijek Kelme).

CRNICA: Bilić, Nadoveza, Marčić, Jelovčić, Škugor, Subotić, Burčul, Vuković, Žilić, Šamija, Perić, Radić, Jolić, Kuač.

OSIJEK KELME: Živković, Vilhelm, Šalaj, Pandurević, Stupar, Lima Da Silva, Čosić, Gelo, Šimašek, Nospak, Čurman.