BSK OSVOJIO BODOVE U ČAKOVCU

Dabrin "hat-trick" u rapsodiji
Objavljeno 20. studenog, 2020.
Tri su tjedna Bjelobrđani bili bez borbi za bodove u Drugoj HNL. Sinoć su ih tražili u Čakovcu, kod izrazito domaćinskog Međimurja, koje do petka ove sezone nije izgubilo na svom terenu, a kojem je trener BSK-a Tomislav Steinbrückner suprotstavio nekompletan sastav koji je u prethodnih šest gostovanja osvajao po bod. Oba su ta niza narušena povoljno za pristigli "žuto-plavi" sastav koji je uz najbolju ovojesensku igru odnio kompletan plijen sa sjeverozapada Hrvatske zabivši pet komada, od kojih je prvi ligaški strijelac Marko Dabro postigao "hat-trick". Za goste susret nije mogao bolje početi jer je već u trećoj minuti Bjelokošćanin Gbane svladao čakovečkog vratara. Mladog bjelobrdskog Đilasa u 19. minuti je svladao Jukić te stvari vratio na početak. Do 31. minute, kada je Dabro svojim prvim pogotkom vratio prednost na gostujuću stranu, koja je trajala sljedećih pet minuta budući da su tada Čakovčani preko Havelke ponovno izjednačili iz dosuđenog kaznenog udarca. Pet minuta potom Dabro je poslao novu loptu iza leđa Jesenovića te tako jasno dao do znanja da je BSK došao po sve bodove. Ključna je, zapravo, bila minuta nadoknade prvoga poluvremena kada je Čikvar postigao četvrti pogodak te tako prilično demoralizirao domaćina za nastavak susreta u kojem je trebalo stizati dva pogotka protiv prilično podignutog protivnika. Tako je taj bivši Osječanin, ali i nogometaš Međimurja zabio u idealnom trenutku, poslije čega se domaćin, unatoč nastojanjima, nije uspio vratiti u igru. Njihov je trener poslije 15-ak minuta nastavka pokušao trostrukom izmjenom koja nije urodila plodom jer su nogometaši BSK-a sinoć jednostavno bili nepobjedivi. Potvrdivši ju u trećoj minuti sudačke nadoknade vremena kada je Dabro realizirao kazneni udarac za konačnih - 2:5. D.L.
MEĐIMURJE*2 (2)

BSK*5 (4)

ČAKOVEC - SRC Mladost. Noćna utakmica. Teren dobar. Bez gledatelja. Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav). Strijelci: 0:1 Gbane (3), 1:1 Jukić (19), 1:2 Dabro (31), 2:2 Havelka (36.-11m), 2:3 Dabro (41), 2:4 Čikvar (45+1), 2:5 Dabro (90+3.-11m). Žuti kartoni: Mamić, Glavina (Međimurje), L. Mihaljević i Dabro (BSK). Crvenih kartona nije bilo.

MEĐIMURJE: Jesenović, Jukić, Hairlahović (od 46. Kuzminski), Igrec, Havelka, Mamić (od 61. Svetić), Đurak (od 61. Hranilović), Čovo (od 61. Palić), Mijić, Brcković (od 90. Prenkpalaj), Glavina.

BSK: Đilas, Majtanić, Muženjak, Gbane, Čikvar (od 85. Horvat), Dabro, Dalić, L. Mihaljević (od 71. Raguž), Periša, Mišić, Alvarez (od 88. I. Mihaljević).