POBJEDA ŽRK OSIJEK U 9. KOLU PRVE HRL

Najbolje izdanje Osječanki za najuvjerljiviju pobjedu
Objavljeno 19. studenog, 2020.
Osječanke su kontrolirale cijeli susret i bez puno stresa stigle do pete prvenstvene pobjede, druge na domaćem terenu

Rukometašice Osijeka ugostile su u 9. kolu Prve HRL ekipu Splita 2010 i uvjerljivo slavile s 33:23. Osječanke su prikazale svoje najbolje ovosezonsko izdanje, kontrolirajući rezultat praktički cijelim tijekom susreta.

Osim početnih nekoliko izjednačenja, sve ostalo bilo je na strani domaće ekipe, koja je u 11. minuti stekla osjetniju prednost (6:3). To je definitivno smanjilo pritisak na njih, što se vidjelo i po igri. Napad je išao tečno, zabijalo se sa svih pozicija, a obrana je bila čvrsta i agresivna, upravo onako kako je trener Jasmin Mrkonja i tražio. Igralo se pogodak na pogodak, da bi se Osijek nakon kontre Frančić u 20. minuti odvojio na "plus četiri" (11:7). Iako su se Splićanke potom približile na 12:10, do završnice poluvremena igrala je samo domaća ekipa. Serijom 5-0 osječke su rukometašice na odmor otišle sa sedam pogodaka viška (17:10) te najavile kako im peta prvenstvena pobjeda, druga na domaćem parketu neće izmaknuti.

I prve minute nastavka protekle su u istom ritmu, pa je Osijek u 35. poveo 20:12. Tada je uslijedio jedini značajniji pad u igri domaće ekipe, uvjetovan i većim brojem izgubljenih lopti, pa su gošće šest minuta kasnije prepolovile zaostatak (20:16). Ipak, više od toga Osječanke im nisu dopustile, Borac se razbranila na domaćem golu (ukupno 12 obrana), a konačno je ponovno proradio i napad, u kojem su se domaće igračice vrlo ravnomjerno rasporedile. Bez većih problema održavao je Osijek pet do sedam pogodaka razlike, ne dajući Splićankama ni najmanju nadu da mogu napraviti veliki povratak. Umjesto toga i završnica utakmice, kao i ona prvog poluvremena, pripala je Osječankama, koje su susret okončale s pet uzastopnih pogodaka za najvećih i konačnih "plus deset".

Goran Roguljić
Osijek*33 (17)

Split 2010*23 (10)

OSIJEK - Dvorana Zrinjevac. Bez gledatelja. Suci: Dalibor Feletar (Bjelovar) i Igor Rendulić (Kutina).

OSIJEK: Borac (11+1), Putnik, Pajić, Hren 4, Lacković 5 (1), Jerčinović 7 (1), Barbir, Milovanović, Jeršek 2, Zagorščak, Humel 1, Brkić 1 (4+0), Frančić 5, Grbavčević 4, Sablić 4.

SPLIT 2010: Zelić 1, Rubić 6, Stojanov 9 (5), Strinić, Stilinović (3+0), Romić 3 (1), Macan 2, Kapitanović (2+0), Arar, Ercegović 1, Birtić, Surjan 1.

SEDMERCI: Osijek 3 (2), Split 2010 8 (7); ISKLJUČENJA: Osijek 2 minute (Humel 2), Split 2010 4 minute (Rubić 2, Ercegović 2)