DRUGA HNL

Borbeni remi u Osijeku
Objavljeno 19. listopada, 2020.
Druge momčadi Osijeka i Dinama podijelile su bodove u posljednjem susretu 10. kola Druge HNL. Prema viđenom u Gradskom vrtu, to je realan ishod jer je gostima pripalo prvo, a Osječanima drugo poluvrijeme, a obje su momčadi ta razdoblja bolje igre okrunile sa po jednim pogotkom. Prvu priliku na utakmici stvorili su nogometaši Osijeka II u 15. minuti kada je Kuprešak pronašao Belju u kaznenom prostoru, a on se u prijamu oslobodio Šutala i onda pucao prizemno s pet-šest metara iskosa, no Josipović na vratima Dinama bio je spreman. Gosti su uzvratili već u sljedećem napadu kada je spretni Svržnjak prihvatio loptu odbijenu od bloka, ali nije uspio svladati Barišića. U ostatku prvog dijela Dinamo II bio je bolja momčad. Obrani Osijeka II puno je nevolja stvarao vižljasti i uporni Svržnjak. Upravo je on u 22. minuti s 13-14 metara pucao iz poluvoleja preko vrata. U 34. minuti Svržnjaku se ukazala treća-sreća. Kuprešak je kratko vratio loptu prema Barišiću koju je ukrao Svržnjak, othrvao se naletu Barišića i onda s desetak metara doslovce propucao Barešića za vodstvo gostiju - 0:1. Mogao je Svržnjak u 40. minuti zabiti svoj drugi pogodak kada je uzeo loptu neopreznom Gačiću u kaznenom prostoru, ali je njegov udarac Barešić uspio skrenuti u korner. U drugom poluvremenu Dinamo II pokušao je umiriti igru, a mogao je u 52. minuti i povećati svoje vodstvo kada je opet Svržnjak bio u prilici, ali nije pogodio. U biti, uzbuđenja nije bilo previše, a Osijek II je živnuo ulaskom Latkovića i Sekulića, a upravo je ovaj drugi donio i izjednačenje u 78. minuti. S lijeve strane ubacio je Kuprešak, a Sekulić je glavom poslao loptu u mrežu - 1:1. D.Keler
OSIJEK II**1(0)

DINAMO II**1(1)

OSIJEK - Stadion u Gradskom vrtu. Vrijeme: sunčano. Teren: dobar. Gledatelja: 150. Sudac: Martin Turčin (Tuhelj) - 6. Strijelci: 0:1 Svržnjak (34), 1:1 Sekulić (78). Žuti kartoni: Stranput, Benić (Osijek II), Janković, Duvnjak (Dinamo II), Crveni kartoni: -

OSIJEK II: Barešić 6, Magdić 6,5, Gačić 6, Barišić 6, Benić 6 (od 88. Pršo), Babin 6, Prpić-Bosanac 6 (od 70. Stranput -), Kuprešak 6, Todorov 5,5 (od 61. Sekulić 6,5), Mišković 6 (od 86. Cherif -), Beljo 5,5 (od 61. Latković 6).

DINAMO II: Josipović 6, Hrvoj 6, Jelenić 6, Šutalo 6,5, Daničić 6, Kapitanović 6,5, Duvnjak 6, Janković 6,5, Julardžija 6 (od 86. Vukotić -), Karrica 6 (od 67. Pejić), Svržnjak 7 (od 86. Tueto -).

IGRAČ UTAKMICE: ILIJAN SVRŽNJAK (DINAMO II)