TREĆA HNL ISTOK

Marsonia na vrhu poretka
Objavljeno 13. listopada, 2020.
Nogometaši Marsonije početkom sezone bili su u samoizolaciji zbog koronavirusa, a sada nadoknađuju utakmice koje su propustili na startu. I to rade bez pogreške. Jučer su u Kutjevu igrali zaostali dvoboj 2. kola gdje su istoimenog domaćina pobijedili s 3:2 te s tri nova boda preuzeli čelo tablice Treće HNL Istok. Brođani još imaju dvije utakmice manje, ali su prvi u poretku s 25 bodova, dva više od drugog Čepina i treće Croatije Đakovo. Brođani su u Kutjevu najveći dio posla napravili do odlaska na odmor kada su imali 0:2. Almedin Bundavica u 27. minuti pogodio je za 0:1, a prednost je udvostručio Mario Bačić (34‘). Bundavica je u 62. minuti donio gostima velikih 0:3 i riješio pitanje pobjednika. Filip Nemec u 70. je smanjio na 1:3, osam minuta kasnije mrežu Brođana pogodio je i Ivan Jakešević, ali do kraja nije se dogodio veliki preokret i Marsonia je odnijela bodove kući. Bila je to osma uzastopna pobjeda Marsonije koja je ponovno najizgledniji kandidat za prvaka trećeligaškog Istoka.

Valpovka je u utorak poslijepodne na travnjaku u svom Parku ugostila visokokotirajuću požešku Slavoniju i izgubila s 2:0. Gosti su sve riješili u dvije minute, prvo je u 30. Valentin Stanić nesretno pogodio vlastitu mrežu, a samo minutu kasnije Ivan Antunović Slavoniji je donio 0:2, što je bio i končani rezultat te zaostale utakmice 7. kola.