MEĐUNARODNI U16 TURNIR "VLATKO MARKOVIĆ"

Mini Vatreni u Osijeku pomeli konkurenciju
Objavljeno 27. rujna, 2020.
Mladi hrvatski nogometaši u finalu protiv Rumunjske slavili s uvjerljivih 4:0 te tako turnir završili bez primljenog pogotka

Hrvatska U16 reprezentacija pobjednik je drugog izdanja Međunarodnog nogometnog turnira "Vlatko Marković" koji se igra u spomen na bivšeg predsjednika HNS-a. Hrvatska je u finalu u osječkom Gradskom vrtu nadigrala i uvjerljivo svladala Rumunjsku s 4:0 te tako osvojila turnir bez primljenog pogotka, nakon što je prethodno u skupini nanizala pobjede protiv Katara (3:0), Crne Gore (2:0) i Bugarske (1:0).

Nakon uvodnih prijetnji Travaglije (11) i Zvonareka (16) koji nisu pogađali okvir gola, Hrvatska je mogla povesti u 25. minuti, kada je Zvonarek ubacio zdesna, a Travaglia sa sedam metara glavom mlako pucao u gostujućeg vratara. Ipak, minutu potom bilo je 1:0 za izabranike Tomislava Rukavine. Dugo je trajala akcija mladih Vatrenih, da bi lopta na kraju stigla do Cukona koji ju je smireno s 11-12 metara poslao u mrežu. U 33. minuti udvostručena je hrvatska prednost, Gec je ubacio iz slobodnog udarca s desne strane, a Prekodravac glavom svladao Rafailu. Tri minute kasnije prijetio je glavom Travaglia, no samo za korner, a do odmora su pokušavali još Prekodravac i Gec, no bez promjene rezultata.

Iako su oba izbornika u nastavku napravila veliki broj izmjena, odnos snaga na terenu nije se mijenjao. Hrvatska je i dalje bila bolja momča te je nakon pokušaja Cukona (45) i Vrbančića (49) premoć okrunila u 57. minuti. Vrbančić je pronašao Zvonareka koji se oslobodio čuvara te prizemnim udarcem s 10-ak metara svladao vratara. Konačni rezultat u 66. minuti postavio je Duduković, upisavši se u strijelce samo četiri minute nakon ulaska u igru.
Za najboljeg vratara turnira izabran je Nemanja Poznanović (Hrvatska), najbolji je strijelac Joseph Banda (Zambija), a najbolji igrač Rocco Žiković (Hrvatska).

Goran Roguljić
Hrvatska          4 (2)
Rumunjska       0

OSIJEK - Stadion Gradski vrt. Vrijeme sunčano, teren dobar. Bez gledatelja. Sudac: Dario Bel (Hrvatska) 7. Strijelci: 1:0 Cukon (26), 2:0 Prekodravac (33), 3:0 Zvonarek (57), 4:0 Duduković (66). Žuti karton: Vrbančić (Hrvatska).

HRVATSKA: Klarin - (od 67. Neznanović -), Perković 6,5 (od 67. Žlibanović -), Žiković 7 (od 72. Cvetko -), Prekodravac 7,5 (od 67. Krivak -), Majdančić 6,5 (od 72. Plavec Marković -), Čaić 7, Zvonarek 7,5 (od 72. Sekulić -), Vrbančić 7, Gec 7 (od 62. Kegalj -), Cukon 7,5 (od 62. Duduković -), Travaglia 6,5 (od 67. Kapulica -). Izbornik: Tomislav Rukavina.

RUMUNJSKA: Rafaila 5,5 (od 77. Kis -), Horsia 5 (od 77. Sgircitu -), Popa 5 (od 69. Faragau -), Stefanescu 5 (od 77. Nagy -), Brasfaleanu 5 (od 41. Manolache 5,5), Borza 5,5 (od 87. Tudose -), Costea 5 (od 69. Stancovici -), Caragea 5,5 (od 55. Moraru 5), Mihaila 5 (od 41. Nemtanu 5), Melninciuc 5 (od 55. Pop 5), Mazilu 5 (od 41. Vinau 5,5). Izbornik: Razvan Rotaru.

IGRAČ UTAKMICE: MARKO CUKON (HRVATSKA)
Rezultati i poredak

Finale: Hrvatska - Rumunjska 4:0; za 3. mjesto: Katar - Zambija (nije se igralo); za 5. mjesto: Bugarska - Bosna i Hercegovina 1:2; za 7. mjesto: Crna Gora - Sjeverna Makedonija 0:1.

POREDAK: 1. Hrvatska, 2. Rumunjska, 3. Katar, 4. Zambija, 5. BiH, 6. Bugarska, 7. S. Makedonija, 8. Crna Gora.