U-16 TURNIR “VLATKO MARKOVIĆ”

Hrvatska igra u finalu
Objavljeno 25. rujna, 2020.
Hrvatska nogometna U-16 reprezentacija u finalu je drugog izdanja turnira u spomen na Vlatka Markovića. Zasluženo će se štićenici izbornika Tomislava Rukavine boriti za primat protiv Rumunjske, koja je bila pobjednik druge skupine. Fianle se igra u nedjelju u 16 sati na stadionu Gradski vrt.

Uoči jučerašnjeg zaključnog ogleda svoje skupine mladi Vatreni imali su obje pobjede nedirnute mreže i gol-razliku plus pet, ali su Bugari mogli pobjedom od dva pogotka razlike stvoriti krug momčadi i doći do mogućnosti osvajanja turnira. To se nije dogodilo unatoč tome što je Rukavina i u trećem ogledu promiješao postavu davši tako kompletnom kadru gotovo jednaku minutažu. Oni mu je vratio novom vrlo dobrom izvedbom, koja nije na kraju bila nagrađena odgovarajućim rezultatom, jer je trebao biti znatno povoljniji u hrvatsku korist. Prvi su, međutim, zaprijetili Bugari, u 18. minuti, kada je L. Todorov izborio i izveo slobodan udarac s 25 metara, ali se Poznanović nije dao iznenaditi. Trenutak odluke zbio se u 30. minuti, Gec je pronašao Dudukovića, koji je svladao Madzharova - 1:0.

U nastavku je bugarski izbornik promjenom formacije želio promijeniti tijek susreta, koji je, međutim, sve više bio jednosmjeran kako je vrijeme odmicalo. Zbivanja su se preselila pred gostujuća vrata, koja čudom više nisu bila pogođena. U 49. minuti Gecov pokušaj s 20-ak metara otišao je iznad grede, koja je dvije minute poslije zaustavila Žikovićevu bombu s 25 metara. Travaglia je bio u sličnoj situaciji u 66. minuti, kada je izmaknuo bijeloj zadnjoj liniji, ali ga je ispred crte 16-erca sapleo istrčali bugarski vratar te zaslužio crveni karton. Njegova pričuva Habil potom je ispod grede izvadila Vrbančićev pokušaj iz slobodnog udarca, nakon čega je susret, praktički, bio zaključen.
Ostali jučerašnji rezultati: Katar - Crna Gora 2:0, Rumunjska - Zambija 2:1 te Bosna i Hercegovina - Sjeverna Makedonija 6:0. D.Lekšan
HRVATSKA       1 (1)

BUGARSKA       0

OSIJEK - Igralište “Kraj Drave”. Vrijeme: oblačno. Teren: dobar. Bez gledatelja. Sudac: Ivan Matić (Osijek) 7. Pomoćnici: Knez i Vuzem. Strijelac: 1:0 Duduković (30). Žuti karton: Duduković (Hrvatska). Crveni karton: Madzharov (Bugarska)

HRVATSKA: Poznanović 7 (od 41. Klarin 6,5), Perković 7 (od 54. Žlibanović 6), Žiković 7 (od 54. Cvetko 6), Krivak 6,5, Majdančić 6,5 (od 54. Plavec Marković 6), Čaić 6,5 (od 41. Zvonarek 6,5), Kegalj 6 - Gec 7 (od 63. Cukon -), Kapulica 7 (od 63. Vrbančić -), Duduković 7. Sekulić 6,5 (od 63. Travaglia -). Izbornik: Tomislav Rukavina

BUGARSKA: Madzharov 6,5, Karaivanov 6, Marinov 6,5, Gospodinov 6, K. Georgiev 5,5 (od 41. Vasilev 5,5), Atanasov 6 (od 63. S. Todorov -), Mitkov 6,5, Dobrev 6, L. Todorov 6,5, Traykov 6,5, Kirev 5,5 (od 50. Nguen Do -, od 68. Habil -). Izbornik: Georgi Georgiev

IGRAČ UTAKMICE: LUKA KAPULICA (HRVATSKA)