MEĐUNARODNI (U-16) TURNIR “VLATKO MARKOVIĆ”

Mladi hrvatski nogometaši su do odmora slomili goste iz Katara
Objavljeno 24. rujna, 2020.

Na otvaranju drugog izdanja međunarodnog turnira posvećenog pokojnom predsjedniku Hrvatskog nogometnog saveza Vlatku Markoviću naša je vrsta do 16 godina uvjerljivo porazila Katar, pobjedu osiguravši nakon dojmljivih prvih 40 minuta, postavivši tada i konačan rezultat.

Iako su Katarani fizički jači, znatno su kvalitetniji, odnosno tehnički potkovaniji i organiziraniji, mladi Hrvati dominirali travnjakom Gradskog vrta i bilo je pitanje vremena kada će to kapitalizirati. Goste je do 26. minute na životu držao vratar Katoul, koji je prije kapitulacije imao nekoliko odličnih obrana. Počevši u osmoj minuti, kada je Vrbančić iz slobodnjaka s 25 metara ciljao lijevi donji kut, a Katoul paradom izbio loptu. Devet minuta poslije Travaglia je pobjegao "bijeloj" obrani, ali je zatim katarski vratar bio prije na lopti i otklonio opasnost. Jedinu jučerašnju prijetnju Katarani su stvorili u 19. minuti, kada je Elkhatib iz kuta ubacio na prvu vratnicu, kamo je utrčao Hamza i glavom ciljao biliži kut, gdje se našao vratar Poznanović i uhvatio loptu. Mreža gostiju pogođena je u 26. minuti, kada je s 20-ak metara opalio Cukon i poluvisoko pogodio lijevi kut - 1:0. U 33. minuti Travaglia je primio dubinsku loptu, oslobodio se jednog igrača Katara i s desetak metara plasirao u lijevi donji kut - 2:0. Tri minute nakon toga po desnoj je strani prošao Zvonarek i zatim poslao loptu pod gredu, kada je izbio ispred Katoula - 3:0.

U nastavku su oba izbornika načinila veći broj izmjena i igra se razvodnila iako su tada Katarani izgledali ambicioznije, ali bez prave prilike ugroziti vratara Poznanovića.

Izabranici Tomislava Rukavine nastavljaju turnir danas, kada na igralištu “Kraj Drave” od 16.45 igraju s Crnom Gorom.

Dražen Lekšan
HRVATSKA       3 (3)

KATAR       0

OSIJEK - Stadion Gradski vrt. Vrijeme: sunčano. Teren: dobar. Gledatelja: 100. Sudac: Dario Bel (Osijek) 7. Pomoćnici: Tomas i Rikert. Četvrti sudac: Kečinović. Strijelci: 1:0 Cukon (26), 2:0 Travaglia (33), 3:0 Zvonarek (36)

HRVATSKA: Poznanović 6,5, Perković 6,5 (od 55. Ivković 6,5), Žiković 7, Prekodravac 6,5 (od 75. Krivak -), Majdančić 7,5 (od 63. Plavec Marković 6), Čaić 7 (od 55. Žlibanović 6), Zvonarek 7,5 (od 40. Kegalj 6), Brajković 7 (od 55. Gec 6), Vrbančić 7,5 (od 40. Kapulica 6), Cukon 7,5 (od 40. Duduković 6) - Travaglia 7,5 (od 40. Sekulić 6). Izbornik: Tomislav Rukavina

KATAR: Katoul 6,5, Elkhatib 5,5 (od 40. Elnagar 5,5), Sabet 6, Alghareeb 6, Al-Raesi 5,5 (od 60. Ahmad 5,5), Alshaabi 6 (od 70. Al-Ishaq -), Sharif 6 (od 40. Abdelkader 5,5), Almejaba 5,5 (od 70. Hussain -), Hamza 6 (od 40. Al-Abdulla 6,5), Al-Quraishi 5,5 (od 40. Sebaei 5,5), Alrawi 6,5 (od 40. Al-Dosari 5,5). Izbornik: Abderrazak Hedider

IGRAČ UTAKMICE: MARKO CUKON (HRVATSKA)