PRVENSTVO BALKANA

Horvatu pukla motka pa mu ostalo srebro
Objavljeno 22. rujna, 2020.
Na seniorskom prvenstvu Balkana, koje se održavalo u Cluju-Napoci, boje hrvatske reprezentacije branilo je i troje atletičara Slavonija-Žita. U skoku s motkom već uobičajeno nastupio je Ivan Horvat, koji je ovaj put osvojio srebro s preskočenih 5,20 metara. Hrvatski je rekorder imao peh jer mu je prilikom pokušaja na 5,30 m pukla motka. Iako mu je suparnik, Ukrajinac Ilija Kravčenko, kao pravi sportaš ponudio svoju, nije bila odgovarajuća, pa je Osječanin odustao od daljnjih pokušaja, a zbog prethodnih rušenja u plasmanu je ostao iza Ukrajinca, koji je također svladao 5,20 metara. U skoku u vis Sara Aščić bila je peta s 1,75 m, a na isto se mjesto dva puta plasirao i Lovro Nedeljković, u oba navrata popravljajući osobni rekord za više od četiri sekunde. Na 5000 m istrčao je 15:03.00, a na 3000 m sa zaprekama 9:05.67. Ukupno su hrvatski atletičari u Rumunjskoj osvojili osam medalja (zlato, pet srebra i dvije bronce). G.R.