2. PRETKOLO EUROPSKE LIGE

Zrinjski izbacio Skendera nakon produžetaka, Mudražija i Jambor strijelci
Objavljeno 17. rujna, 2020.
Ljubljanska Olimpija koju vodi bivši trener Osijeka Dino Skender na dramatičan je način poražena od mostarskog Zrinjskog u drugom pretkolu Europske lige. "Zmajčeki" su u Ljubljani imali dvaput prednost. Poveli su domaći preko Ivanovića, izjednačo je Bilbija (52.), a novu prednost Olimpiji donio je Vombergar (82.). Bilbija je u 85. minuti postigao još jedan pogodak, a s rezultatom 2:2 ušlo se u produžetke u kojima je Ivančić u 93. minuti donio pobjedu i prolaz Zrinjskom.
Glasgow Rangersi su na gostovanju kod gibraltarskog Lincoln Red Impsa slavili s 5:0, a asistent za drugi pogodak škotskog kluba, kojeg je zabio Goldson, bio je Borna Barišić. Rumunjski Botosani minimalno je kod kuće poražen od makedonske Shkendije s 1:0. Kod domaćina u vrhu napada igrao je Marko Dugandžić. Kopenhagen je u sjevernom obračunu kao gost svladao Goteborg s 2:1, a strijelac prvog pogotka za goste bio je Robert Mudražija. Bivši veznjak Osijeka zatresao je mrežu u 84. minuti za izjednačenje, a dvije minute kasnije Wind je donio prolaz Kopenhagenu. CSKA Sofia, koja je prošle godine u 2. pretkolu izbacila Osijek nakon jedanaesteraca, uspješno je i ove godine prošla istu razinu natjecanja. Ovaj put s 2:0 svladali su bjeloruski Bate Borisov za koje je u posljednjoj liniji igrao Jakov Filipović. Portugalski Rio Ave svladao je u Banja Luci Borac s 2:0, a drugi pogodak u sedmoj minuti sudačke nadoknade postigao je bivši nogometaš Osijeka Nikola Jambor. Zanimljivo, RIo Ave je vodeći pogodak postigao u prvoj minuti sudačke nadoknade. K.L.